Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 545RX - w którą stronę złożyć sprzęgło?

28 Sie 2019 21:00 90 4
  • Poziom 23  
    W kosie 545RX zrobił mi się taki psikus, że zgasiłem silnik w momencie kiedy tarcza tnąca jeszcze się lekko obracała rozpędem i wskutek tego (najprawdopodobniej) odkręciło się sprzęgło na wale silnika. Jak się odkręciło, przesunęło się lekko do przodu i oparło łbami trzech śrub o bęben na wałku giętkim, przez co wał spiął się na stałe z silnikiem no i musiałem całość rozbierać.

Zanim nie rozebrałem byłem pewien, że po prostu pękła któraś ze sprężyn i profilaktycznie kupiłem 3szt, jak się okazało niepotrzebnie. Jednak jak już wyjąłem sprzęgło, rozkręciłem je żeby ocenić no i teraz mam problem - środek sprzęgła - te 3 elementy ściśnięte sprężynami - da się włożyć w dwie strony i nie wiem w którą stronę powinno to być włożone - może ktoś poratuje jakąś fotką lub informacją? :D
  • Poziom 23  
    Dzięki, nawet nie wpadłem na to, żeby w rozkładówce szukać. Mam nadzieję, że dobrze to narysowali %-)
  • Poziom 23  
    Złożyłem sprzęgło jak na rysunku i oczywiście działa.
    Jest jednak jakiś problem bo sprzęgło za długo trzyma jeśli silnik schodzi z obrotów a tarcza jeszcze jest rozpędzona (oryginalny trójkąt ma 3mm grubości i swoje waży, ale pierwszy raz odkręciło mi się przy tarczy 12T która jest lżejsza) i wydaje mi się, że silnik wyhamowuje tarczę. Wcześniej po przejściu na wolne obroty można było od razu zgasić kosę, jak nie było nigdzie syfu z trawy to tarcza potrafiła się z 30s kręcić rozpędem i w niczym to nie przeszkadzało. Wczoraj tak zrobiłem i sprzęgło znów się odkręciło, tym razem jednak widziałem co jest grane, więc "dokręciłem" je zapalając kosę (trochę trudniej przez bezwładność trójkąta) i dodając gazu.
    Dziwna sprawa bo sprzęgło wygląda jak nowe, moja taktyka koszenia to gaz do oporu i w chaszcze więc sprzęgło za wiele się nie napracowało - pewnie kilka cykli na każdy zbiornik paliwa.
  • Poziom 15  
    Daj na niebieskiego loctite 243.