Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik energii elektrycznej

28 Sie 2019 21:29 282 7
 • Poziom 5  
  Witam, mam takie pytanko, mianowicie chcę przeprowadzić u siebie renowację zabezpieczeń, a do tego potrzebowałbym odkręcić ściankę na której są przykręcone bezpieczniki i licznik, i tu moje zapytanie, czy jeśli odkręcę tą całą płytę (trzyma się ona na 4 śrubkach) to czy nie uszkodzę jakichś zabezpieczeń z tyłu licznika? Zdjęcie umieszczam poniżej.
  Licznik energii elektrycznej
 • Moderator - Elektryka
  To jest Twój podlicznik, czy licznik do rozliczeń z ZE?
 • Moderator - Elektryka
  kieraso341 napisał:
  To jest jedyny licznik od prądu w domu jaki mam i z niego jest wszystko rozliczane
  Czyli wchodzisz na "grząski" teren - znaczy w instalację przedlicznikową.
  kieraso341 napisał:
  chcę przeprowadzić u siebie renowację zabezpieczeń
  Na czym ta "renowacja" ma polegać?
 • Moderator Energetycy
  kieraso341 napisał:
  i tu moje zapytanie, czy jeśli odkręcę tą całą płytę (trzyma się ona na 4 śrubkach) to czy nie uszkodzę jakichś zabezpieczeń z tyłu licznika?
  Z tyłu licznika nie ma zabezpieczeń, ale pod tą płytą są przewody dochodzące i wychodzące z licznika. O tym należy pamiętać ...
 • Poziom 27  
  Wystąp do lokalnego ZE o zgodę na rozplombowanie licznika ze względu na modernizację instalacji. I wtedy elektryk przez Ciebie wynajęty zrobi co trzeba a monter z ZE zaplombuje licznik doliczając kilkadziesiąt zł za oplombowanie na Twój wniosek.
 • Poziom 20  
  Tak, jak koledzy napisali plus nie czepiaj się sam tego. Raz, że musisz wyłączyć napięcie, dwa, że zdarza się, że przewody są w kiepskim stanie, co zobaczysz dopiero po odkręceniu tablicy. A odchylanie tego bakelitu bez wyłączenia napięcia może się źle skończyć. Od zwarcia do porażenia włącznie.