Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

generator funkcji UNI-T UTG9002C proszę o radę

29 Aug 2019 09:33 1761 33
 • #1
  Anonymous
  Level 1  
 • #2
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Zbuduj, lub kup generator na XR2206 + prosty miernik częstotliwości.
  https://www.gotronik.pl/generator-funkcyjny-xr2206-p-4001.html
  ZdecydowanieWitam wrote:
  5-24V 100-200mA

  Aby takie parametry wyjściowe uzyskać, i tak musisz dać wzmacniacz.
 • #3
  Anonymous
  Level 1  
 • #4
  ArturAVS
  Moderator HP/Truck/Electric
  Nawet na tym UNIT nie osiągniesz takich parametrów prądowo-napięciowych jak podajesz. Musi być wzmacniacz mocy.
 • #5
  maciej_333
  Level 38  
  Czytałeś może bełkot, jaki jest w przytoczonym przez Ciebie artykule o tych "cudownych" cewkach? Pozwolę sobie zacytować:
  Quote:
  Zasada działania cewek nie opiera się na generowaniu statycznego lub dynamicznego pola elektromagnetycznego - wir tego pola działający na tkanki ciała prowadzi do zniszczenia „pętli”. Jest to odlew soli i kolumn monet z czerwonych krwinek oraz gigaklusterów cząsteczek wody i zapętlonego skróconego DNA komórki oraz niektórych rodzajów niższych grzybów, bakterii, wirusów i pierwotniaków. Widmo częstotliwości cewek Mishina (od 250 do 400 kHz) obejmuje główne częstotliwości tych struktur. Po wystawieniu na działanie pola elektrostatycznego następuje zniszczenie dodatkowych wiązań elektronów, a grupa rozpada się na oddzielne struktury (jak koraliki w połamanych koralikach). Umożliwia to powrót do funkcji utraconych z powodu deformacji - transfer tlenu przez erytrocyty, pojedyncze kryształy soli są łatwo wydalane przez nerki, uszkodzone patogenne grzyby, bakterie i wirusy stają się łatwym łupem komórek układu odpornościowego, a co najważniejsze - połamane cząsteczki DNA mają zdolność do samoregeneracji lub umożliwić apoptozę, jeśli skrócenie jest zbyt duże i niezgodne z życiem komórki.

  Wyśmiano Cię na Elektrodzie i forum Muratora. Dawno nie czytałem takich bzdur. Na forum Muratora piszesz, że tego nie tłumaczyłeś i nie chciałeś redagować. Po co więc było coś takiego przytaczać?

  Oczywiście jeżeli potrzebujesz układu o podanych parametrach, to potrzebny jest wzmacniacz. Nie ma możliwości uzyskać kilku W z wyjścia taniego generatora UTG9002C. Widać kolejny geniusz jakiegoś szarlatana, czyli autora/propagatora stosowania tych cewek. Oprócz zaproponowanego przez kolegę ArturAVS układu z XR2206 należałoby dodać wzmacniacz mocy. Dostępne przystawki do generatorów funkcyjnych np.: Link nie zapewnią takiego pasma. Pozostaje kombinować np. ze wzmacniaczami operacyjnymi mocy np. OPA549, OPA541, OPA564 itp. Nie podałeś, czy to napięcie jest maksymalne, czy może międzyszczytowe. Wzmacniacz taki należy prawidłowo zaprojektować, bo ma on sterować obciążenie indukcyjne. Można też wykorzystać zwykły wzmacniacz i zewnętrzne tranzystory. Alternatywa to układ ADA4870 i jakiś STM32 do generacji sinusa przez DAC. ADA4870 pewnie można dostać w próbkach. Chyba prościej takiego generatora zrobić się nie da.

  ZdecydowanieWitam wrote:
  Piszą, ze do 3V dla sinusa trochę mało. Ile mA nie podają bo to jest najważniejsze. Bo cewka może ruszyć i na 3V.

  Nie bardzo rozumiem tą wypowiedź. Generator ten ma impedancję wyjścia 50 Ω. Więc jeśli nastawisz na wyjściu napięcie powiedzmy 10 Vpp i obciążysz go rezystorem np. 30 Ω, to uzyskasz teoretycznie 125 mA międzyszczytowo na wyjściu.
 • #6
  Anonymous
  Level 1  
 • #7
  maciej_333
  Level 38  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Cewki Miszyna są rozwarte, nawinięte dwoma drutami równolegle i zasilane z przeciwnych końców cewki. Czyli druty nigdzie się nie łączą. Dla tego cewka nie zużywa prądu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Generator jest potrzebny tylko do rozruchu, czyli nie do zasilania tylko wywołania konkretnego napięcia o konkretnym natężeniu. Więc te parametry co podałem są parametrami skrajnymi ot-do w jakim zakresie może pracować cewka, parametry są stałe i niewiele się zmieniają pod czas pracy cewki. Cewka nie jest urządzeniem indukcyjnym tylko pojemnościowym.

  Przez ten układ płynie prąd w "tradycyjnym tego słowa znaczeniu" (cokolwiek ma to niby znaczyć). Posługujesz się typowym pseudonaukowym bełkotem. Chodziłeś kiedyś na lekcje fizyki? Takie "cudo" bardziej nawet przypomina kondensator, niż cewkę. Jednak przy takim wykonaniu indukcyjność tego obwodu też będzie mieć znaczenie, szczególnie przy większych częstotliwościach. Myślę, że schemat zastępczy kondensatora średnio się tu sprawdzi.

  Jest to nie pierwsza głupota, jaka przyszła z Rosji. Inny przykład to genialna "żywa woda". Z pewnych osobistych doświadczeń wiem, że osoby z krajów dawnego ZSRR są nawet bardziej podatne na takie bajki. Pomyśleć, że kiedyś ZSRR wystrzelił Sputnika, potem był lot Gagarina itd. Reakcja ludzi powinna dać Ci do myślenia, nie zaś bawić. Taki jest jak widać efekt dwóch godzin religii tygodniowo przy jednej godzinie fizyki i trzech matematyki w szkole średniej. Do tego dochodzą inne cuda, jak historia, j. polski itd.

  Odnośnie generatora dostałeś już odpowiedź. Potrzebujesz wzmacniacza mocy. Jednak musiałbyś określić jakieś parametry tego czegoś, by wiedzieć jaki faktycznie popłynie prąd.
 • #8
  Anonymous
  Level 1  
 • #9
  Anonymous
  Level 1  
 • #10
  maciej_333
  Level 38  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Uwagi kolegi poza tematem nie mają znaczenia bo to nie wschód tylko Tesla wymyślił:)
  Cewka którą chcę zrobić na początek ma 18,5mb jednej pary ze skrętki komputerowej nawiniętej na kształt dętki rowerowej fi wewnętrzny 2cm. Moc tego coś 1W. Bo to nie kondensator, nie indukcja, brak odbiorników. To nie działa w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, leży sobie i już, a generator stoi obok i na niby to zasila. I niema w tym żadnej magii, bo doczepiając do dwóch przewodów (nie połączonych ze sobą) nawiniętych równolegle generator niczego nie wywołasz. Niczego co byłbyś w stanie zarejestrować istniejącymi urządzeniami pomiarowymi. Chyba, że przyłożysz na raka i sprawdzisz osobiście? Ale tego nie zrobisz bo jesteś wykształcony. i w takie głupoty nie wierzysz. Sęk w tym, ze nikt kolegę nie namawia i niczego nie reklamuje. a to jest bardzo duża różnica.

  Wracając do tematu, zakładam, że Miszyn ma pewność, że generator funkcji UNI-T UTG9002C się nadaje, a więc czy da się go zastąpić tańszym odpowiednikiem ale dobrym.

  Wykonaj to coś, dołącz do generatora i zobaczysz, że popłynie prąd.

  Quote:
  To nie działa w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, leży sobie i już, a generator stoi obok i na niby to zasila.

  Myślę, że taką wypowiedź spowodował udar słoneczny. Proponuję udać się do lekarza.
 • #11
  Anonymous
  Level 1  
 • #12
  kj1
  Electrician specialist
  ZdecydowanieWitam wrote:
  ale gdzie ten prąd popłynie?
  jakąś pojemność między tymi przewodami jest, to I prąd popłynie.
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Moc tego coś 1W
  Skąd Ci się ten jeden W wziął.
 • #13
  Anonymous
  Level 1  
 • #14
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Moc tego coś 1W. Bo to nie kondensator, nie indukcja, brak odbiorników.
  Czyli brak mocy, albo jej Ciemna Strona :cry: Poza tym są lepsze generatory od tego UNITa, bardziej nadające się do zasilania cewkokondensatora bifilarnego :idea: , np. https://www.ebay.com/p/Tektronix-AFG3022B-Arb...-Function-Generator-25-MHz-C032653/1000478891
  A że półtorak bucsów ? Zdrowie jest droższe.
  kj1 wrote:
  Skąd Ci się ten jeden W wziął.
  Z reaktancji indukcyjno pojemnościowej Cewki Miszyna, o średnicy przeciętnej dętki rowerowej, przy częstotliwości 200 kHz. Czytaj uważnie kolegę @ZdecydowanieWitam !


  ZdecydowanieWitam wrote:
  Generator jest potrzebny tylko do rozruchu,
  Po rozruchu Odlewów Soli i Kolumn Czerwonych Monet, układ zaczyna generować energię, pobieraną wprost z neuronów Cewkarza. Zależnie od ilości neuronów => IQ Factor Cewkarza (ew. Cewkowego), ilość wytwarzanej energii wystarczy do godzinnego zasilenia pralki automatycznej mki. Candy, nie tylko do zarejestrowania przebiegu oscyloskopem (koniecznie Siglent (!) jak na rysunku.
  Jak się bawić, to się bawić :D
 • #15
  Anonymous
  Level 1  
 • #16
  Anonymous
  Level 1  
 • #17
  Anonymous
  Level 1  
 • #18
  Anonymous
  Level 1  
 • #19
  Grzegorz740
  Level 37  
  A tak się zapytam kolegi autora w jakim celu chcesz wykonać owa cewkę? Chcesz sprawdzić czy faktycznie będzie miała działanie lecznicze?

  Moim zdaniem inwestowanie w generator aby się przekonać ,ze nie zadziała i ,że nie przyniesie to żarnego efektu leczniczego nie ma sensu.

  Ja bym sobie czymś takim głowy nie zaprzątał.
 • #21
  Anonymous
  Level 1  
 • #22
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  @ZdecydowanieWitam Bredzisz bracie, jak Piekarski na mękach. Podaj fizyczne i biologiczne zasady działania tego humbugu, a nie wypisuj bredni, jakie zacytowałem, o slupach soli, krwawych monetach i wampirze Drakuli. Gdyby ta pseudocewka była cewką, podłączoną do generatora, wytwarzała by zmienne pole magnetyczne, można by od biedy mówić o magnetoterapii, która jako tako jest zbadana a i zdaniem wielu lekarzy też zatraca o szarlatanerię. Mimo to są produkowane fabrycznie urządzenia do takiej terapii i jest ona stosowana jako zabieg fizykoterapeutyczny. Tutaj, na Forum Technicznym, takie herezje nie zagrzeją miejsca na długo. I nie z powodu Teorii Spiskowych, a z powodu tego, że urągają one współczesnej wiedzy z zakresu medycyny i fizyki. Tak jak wynalazki N. Tesli, poza wprowadzeniem prądu przemiennego do elektryfikacji (niewątpliwa zasługa) i budowa rezonansowego transformatora WN (zasługa iluzoryczna, bez praktycznego zastosowania).
 • #23
  Anonymous
  Level 1  
 • #24
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Może są jakieś tańsze wersje generatorów z czystym sinusem?
  Dostałeś różne namiary i linki. W końcu to twoja kasa, nie moja, wydawaj więc na co chcesz.

  ZdecydowanieWitam wrote:
  Niby jak. Nawet taki laik jak ja wie że, cewka nie wytworzy żadnego pola elektromagnetycznego. Sprawdziłem:)
  Odpuść sobie..za clowna tu chcesz robić ? Bawi cię to ?
 • #25
  tplewa
  Level 39  
  @Krzysztof Kamienski

  eee widać nie zna się kolega na biznesie ;) Dobra osoba by tutaj sprzedała z trzy generatory pod to co kolega chce i jeszcze w promocji paciorki na jakąś inną dolegliwość...
 • #26
  Anonymous
  Level 1  
 • #27
  Grzegorz740
  Level 37  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Serio sprawdziłem, nic się nie dzieje. Potrzebny generator i oscyloskop no i odpowiednia częstotliwość. A czy jest jakiś symulator generatora pod windows. Gość wspominał o odpaleniu cewki z USB ale nic więcej. Wiec pytam czy ktoś wie o symulatorze?


  Ty pod USB nic nie podłączaj bo sobie komputer zepsujesz i tygle będziesz miał z leczniczych właściwości cewki.

  Dostałeś linki do generatorów to skorzystaj. A jak chcesz tanio to poszukaj używanych.

  Skoro twierdzisz ,ze owa cewka ma właściwości lecznicze to wskaż badania kliniczne. A tak to jest to pisanie o niczym.
 • #28
  Anonymous
  Level 1  
 • #29
  398216 Usunięty
  Level 43  
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Właściwości lecznicze, co za bzdury kolega rozpowiada?! Ani słowo się nie zająknąłem na elektrodzie,
  To - przepraszam, ze w ogóle pytam - co Ty chcesz uzyskać tym "wynalazkiem"?
  Bo jak rozumiem poniższy cytat nie jest Twojego autorstwa?
  ZdecydowanieWitam wrote:
  nie chce się zarżnąć tylko łagodnie i długotrwale niwelować nie korzystne działanie środowiska.


  ZdecydowanieWitam wrote:
  Cewki Miszyna są rozwarte.........Czyli druty nigdzie się nie łączą.
  Więc nie są to cewki.
  I nic dziwnego, że :
  ZdecydowanieWitam wrote:
  cewka nie zużywa prądu
  ...bo nie ma zamkniętego obwodu.
  ZdecydowanieWitam wrote:
  nie zużywa prądu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.
  Jeśli nie "w tradycyjnym" to w jakim? Bo zarówno elektronika jak i elektryka korzysta ze zjawisk fizycznych jasno i jednoznacznie określonych, więc żadne "cuda" nie mogą mieć miejsca.
  ZdecydowanieWitam wrote:
  Generator jest potrzebny tylko do rozruchu, czyli nie do zasilania tylko wywołania konkretnego napięcia o konkretnym natężeniu.
  A po "rozruchu" to co robi? I skoro "nie zużywa prądu" to jakim cudem piszesz o "wywołaniu konkretnego napięcia o konkretnym natężeniu" ??? W otwartym obwodzie, w którym prąd nie płynie bo nie ma prawa?
  Naczytałeś się różnych bzdur Kolego i tyle. W samym czytaniu nie ma nic złego, ale żeby od razu wierzyć na ślepo w każdą bzdurę tylko dlatego że jakiś ignorant ją napisał???
  Problem leży w tym, że - jak sam się przyznajesz:
  ZdecydowanieWitam wrote:
  ja na tym się nie znam

  A bez znajomości tematu łykasz każdą bzdurę jak pewnik. Ogarnij trochę teorii, poczytaj SPRAWDZONE i wiarygodne informacje (chociażby podręcznik fizyki ze szkoły podstawowej - na pewno jest tam coś o prądzie...), a sam się będziesz śmiać z Twojej łatwowierności.
  Na marginesie - w perpetuam mobile też wierzysz? Bo mniej więcej o to samo chodzi i w tych Twoich "cewkach"...

  A co do Tesli i zdjęcia jakie zamieszczasz wyżej... Obejrzyj dokładnie poniższy odcinek:
  https://www.youtube.com/watch?v=usMQYtXHJdY&l...HjGDoidyLHuwufWw4bOK9IAqzjjQ8U&index=104&t=0s
  Może coś zrozumiesz...
 • #30
  Anonymous
  Level 1