Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie z sterownikiem SCHNEIDER M238

29 Sie 2019 10:09 219 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Próbuje się połączyć ze sterownikiem SCHNEIDER M238 po usb. Poszukuje sterownika do usb MODICON M238 Połączenie z sterownikiem SCHNEIDER M238
  • Poziom 14  
    U mnie nic poza SoMachine nie trzeba było instalować. Odpalam SoMachine klikam Login i się łączy po usb.

BH
  • Poziom 9  
    A jaką wersje somachine używasz??
  • Poziom 14  
    Moja wersja SoMachine to 3.1.10.1. Łączyłem się tym programem dwa dni temu ze sterownikiem m238, zreszta ze 2 tyg. temu też się łączyłem z innym m238 i też żadnych problemów.

BH
  • Poziom 35  
    Ale przynajmniej parametry komunikacji ustawiłeś w SoMachine (port, prędkość, itp.)? Zakładka On-line / Set ...
    Czy po podłączeniu się do USB w oknie do ustawiania parametrów komunikacji SoMachine pojawia się do wyboru ten port?
    Co się dzieje gdy przyciskasz 'Connect" w SoMachine ? Pojawia się jakiś komunikat?
    Czy w menadżerze urządzeń pojawia się to Twoje urządzenie?
  • Poziom 9  
    Po podłączeniu do Pc wykrywa mi nowe urządzenie MODICON M238, ale nie mam do niego sterownika. Używam programu SOMACHINE V4.1, Spróbuje na wersji SoMachine to 3.1.10.1
  • Poziom 9  
    Kolego b82. Gdzie mogę pobrać wersja SoMachine to 3.1.10.1. Szukałem i nie mogę dostać nigdzie.
  • Poziom 14  
    Ja mam płytę z instalką, którą otrzymałem przy zakupie sterownika. Nie wiem czy gdzieś to można pobrać.

BH
  • Poziom 9  
    A czy możesz mi udostępnić jakiś obraz tej plyty?