Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toshiba Tecra R850-14P - Hasło Bios - jak zresetować?

29 Sie 2019 12:20 165 7
  • Poziom 3  
    Dostałem od znajomego laptopa TOSHIBA TECRA R850-14P, którego już dawno nie używał i jest mu niepotrzebny. Brakuje mu tam dysku HDD i bateria padła, ale chciałem go jeszcze ożywić. Niestety mam problem, bo po włączeniu jak zniknie logo Toshiby, pojawia się czarny ekran z pytaniem o password. Znajomy twierdzi, że nigdy nie zakładał żadnego hasła.

Szukałem dość sporo w necie i próbowałem kilku metod, które komuś pomogły w innych modelach Toshiby, ale tu nic nie pomaga.

- zworek, czy styków z oznaczeniem do kasowania biosu nie ma w okolicy gniazd pamięci ram.
    - odłączenie akku biosu też nic nie daje (wiem o tym, że tak się hasła nie skasuje, ale wolałem spróbować i tą metodę ;) )
    - skrót klawiszowy ctrl+TAB+ctrl+ENTER też nic nie wyświetla.

Poglądowe zdjęcie płyty głównej (zapożyczone z internetu)
    Toshiba Tecra R850-14P - Hasło Bios - jak zresetować?

Ma ktoś jakiś pomysł jak poradzić sobie z tym modelem?
  • Poziom 3  
    Widzę, że Toshiba ułatwiła życie. Dzięki za link, chyba nic z tym niestety nie zrobię.
    Ciekawi mnie, czy ten układ ma osobno pamięć, bo jest tam kość pamięci na płycie głównej, przy której jest złącze od zasilania biosu.
    Czy to tam zapisane jest to hasło?
    Myślałem, że to będzie szybka i łatwa metoda jak zwarcie pinów.
  • Spec od komputerów
    Hasło jest zapisane w kości BIOS.
  • Spec od komputerów
    miecho18 napisał:
    Na pewno?
    Nie w MECU?
  • Poziom 33  
    boro1234567 napisał:
    miecho18 napisał:
    Na pewno?
    Nie w MECU?
    Dokładnie, kiedyś miałem takie 2 toshiby które ku mojemu zdziwieniu po przeprogramowaniu SPI miały nadal hasło .
  • Poziom 3  
    Dzięki za pomoc osobom z wątku, ale udało mi się w inny sposób. Pomęczyłem znajomego i poszukał w swoich starych notatkach. Jednak ktoś mu kiedyś założył hasło do biosu i miał je zapisane. Laptop odblokowany. Zamykam temat.