Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo mk3 - Uniwersalny sterownik centralnego zamka

29 Sie 2019 13:18 189 2
  • Poziom 11  
    Piszę z prośbą o pomoc.
    Niedawno kupiłem sobie samochód, tj. forda mondeo mk3 1.8 benzyna. Niestety właściciel nie miał do niego pilota, jedynie 2 dorabiane kluczyki. Po przekręceniu kluczyka 4 razy słychać sygnał dźwiękowy, więc z tego co się dowiedziałem, powinna być możliwość zaprogramowania pilota. I teraz pytanko... Kupiłem już uniwersalny sterownik zamka centralnego z 2 pilotami, ale zacząłem się zastanawiać jakiego pilota bym potrzebował do zaprogramowania, bez ingerencji w elektrykę. Czy zwykły pilot samokopiujący za 20 zł by dał radę? Sterownik mogę wciąż zwrócić do sklepu. Druga sprawa, jeśli taniej wyjdzie zainstalować kupiony przeze mnie sterownik, to czy wszystkie potrzebne kable są wpięte w moduł komfortu za schowkiem i czy ktoś ma schemat do tych wtyczek? Gdzieś znalazłem, że podobno zielona i niebieska kostka odpowiadają za zamki/szyby, ale bez schematów ciężko mi się za to zabrać. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 12  
    Nie baw sie z uniwersalnym. Kup oryginalny i bez problemu zakodujesz sposobem jaki podawales.
    Do twojego samochodu bedzie pasowal pilot oryginalny z oznaczeniami 98AG15K601
  • Poziom 11  
    No faktycznie oryginalny używany bym mógł kupić za 40 zł, w sumie mógłbym od niego odciąć stary klucz i przywiesić mój kluczyk i o wiele mniej zabawy. Tyle, że za 2 piloty i to używane zapłacę 80, z tym uniwersalnym mam 2 ładne piloty, tylko pytanie ile roboty przy tym jest i czy gra warta świeczki...