Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32Trust - nowy zestaw narzędzia dla układów STM32

ghost666 29 Sie 2019 14:57 492 0
 • STM32Trust - nowy zestaw narzędzia dla układów STM32
  STMTrust firmy STMicroelectronics to pakiet, który zapewnia zasoby potrzebne do wbudowania ochrony cybernetycznej w urządzenia Internetu Rzeczy (IoT) oparte na rodzinie mikrokontrolerów STM32. Platforma ta łączy narzędzia do projektowania i gotowe do użycia oprogramowanie, które wykorzystuje funkcje wbudowane w mikrokontrolery STM32, aby zapewnić zaufanie między urządzeniami, zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i oprzeć się atakom z typu side-channel.

  Portfolio opartych na rdzeniach ARM Cortex układów STM32 obejmuje prawie 100 wariantów mikrokontrolerów, stosowanych w inteligentnych urządzeniach, czujnikach zdalnych, urządzeniach noszonych, urządzeniach e-zdrowia, bramkach IoT, pamięciach z kontrolą dostępu i innych podłączonych do sieci urządzeniach. W zależności od modelu układu STM32, sprzętowa ochrona może obejmować takie funkcje, jak niestandardowy bezpieczny rozruch, generator liczb losowych, dedykowane koprocesory szyfrujące i bezpieczne przechowywanie kluczy szyfrujących. ST wykorzystuje także algorytmy wykrywania sabotażu, mechanizmy izolowania kodu firewalla oraz technologie ARM TrustZone w celu dodatkowej ochrony najbardziej wrażliwego kodu.

  Wśród referencyjnych pakietów oprogramowania w ekosystemie STMTrust znajduje się X-CUBE-SBSFU, który pokazuje, jak chronić kod aplikacji podczas przesyłania danych do pamięci rozruchowej lub aktualizacji w urządzeniu. Rozwiązania bezpiecznej instalacji oprogramowania układowego dla modułów MCU STM32L4 i STM32H7 zapewniają ochronę podczas programowania urządzenia, oferując narzędzia do szyfrowania plików binarnych od dostwców OEM. Program STM32CubeProgrammer zawiera narzędzie STM32Trusted Package Creator, które umożliwia generowanie zaszyfrowanych obrazów SFI i SMI dla urządzeń STM32 z wbudowanym SFI.

  Zasoby STM32Trust, w tym narzędzia, sprawdzony materiał referencyjny i kod źródłowy, można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej STMicroelectronics.

  Źródło: https://www.edn.com/electronics-products/other/4462212/STM32-toolset-secures-code-and-execution

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9365 postów o ocenie 6950, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer Controls