Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputerowy Zestaw Kina Domowego Creative Inspire P580

Adili 17 Sep 2005 23:12 4488 11
    Adili
    Level 17  
    Posiadam głośniki wymienione w tytule i mam jeden problem. Otóż od początku głośnik niskotonowy nie grał idealnie, zresztą wiele głośników niskotonowych z takich zestawów nie gra idealnie. Chodzi mi o to że subwoofer zmiast wydawać ładne i czyste basy poprostu mi "pierdzi". Wiem że może to zależeć od średnicy głośnika, ale czy zwiększając obudowę, zwiększe jakoś jakość i czystość basu, czy muszę wymienić subwoofer.
    Hucul
    Level 39  
    Mój zestaw działa dobrze bas nie "pierdzi" mimo ustawienia na max . Myślę że Twój zestaw od początku był uszkodzony . Fakt , że dźwięk ma nienajlepszy , ale w swoim przedziale cenowym był jednym z liderów . Jak masz go jeszcze na gwarancji to powinni go wymienić .
    Adili
    Level 17  
    Może zbyt bardzo to ubarwiłem, ale chodziło mi o tę jakość dźwięku. Subwoofer jest sprawny, ale jak napisałeś jakość ma nienajlepszą. Zadaję więc pytanie ponownie, czy zwiększe jakość basu zmieniająć obudowę na większą, lub o większej grubości ścian, lub wogóle ma ktoś inny sposób.
    maverlick
    Level 16  
    Oczywiście, że tak.
    Obudowa ma bardzo duże znaczenie, Nawet polecałbym wymianę głośnika na lepszy o tych samych parametrach.
    Takim najprostszym sposobem na sprawdzenie subwoofera na początek, bez zbędnego wydawania pieniędzy, byłoby podłączenie innego (pożyczonego od kolegi). Wiedziałbyś wtedy na pewno, czy wina leży w głośniku, obudowie, czy też w samym sygnale.
    mizgu
    Level 19  
    maverlick no a jak obliczysz obudowe bez parametrów co tak jak dla głośnika no name.... ja bym odpuścił sobie obudowa jest już wyliczona przez producenta i jest oki poprostu więcej nie wydobędziesz z tego suba zastanów się nad zrobieniem własnej konstrukcji i to conajmniej na głośniku 25cm tanim i dobrymi głośnikami są gdn27/150,gdn30/150 z stx naprawde nie trzeba durzo wiedzy i pieniędzy
    maolat84
    Level 11  
    Witam tak czytam i sie tez coś zapytam ..Mam inspire p5800 bas jest w miare ale po podgłośnieniu jednak nie jest to co bym chciał .. NIamam kasy na Audio marzeń .. myślałem zeby obliczyć nową obudowe z MDF'u i dać jakiś głośnik 16mc myśle ze wzmak z creativa (22w) niebedzie az tak obciazony a jakośc dzwieku (basu) w gornych granicach wzmocnienia nabierze głębi .....Co do głośnika .. nieiwme jest tego tyle .. Myśłe o jakimś TONSIL'u jezeli ktoś mogł by mi pomoc w tej sprawie (zmiana obudowny i głośnika basowego w Creative Inspire P5800) to prosze o kontakt .. Pozdrawiam .. :)
    Adili
    Level 17  
    Postanowiłem użyć wzmacniacz Creative głośnika sbwoofer'owego z tego zestawu i zbudować własny. (NIEDOKOŃCZONY)

Fotki poniżej. Macie jakieś uwagi to piszcie. Głośnik gra bardzo ładnie.

P.S. Temu kto będzi robił coś podobnego polecam założyć dodatkowy radiator. Ten się bardzo grzeje.
    lukas22 mastah
    Level 23  
    Ja mam zamiar robic dzis to samo z głosnika 20cm (noname).Ide budowac skrzynie,cała konstrukcje opre na wzmacniaczu z zestawu,zobaczymy jak to zagra.Powiedz mi jaka jest impendancja głosnika który zamontowales?
    Adili
    Level 17  
    Pierwszo miałem 8 Ohm ale później kupiłem głośnik z 4 Ohm. Do tego dodałem filtr basowy 150Hz/4Ohm działa niesamowicie... Zmieniłem jeszcze kolumnę i jej konstrukcję... Jest z grubszej deski, posiada jeden Bassreflex a nie dwa. Jest o wiele większa... Zmieniłem jeszcze końcówkę mocy... Zrobiłem także małe poprawki na wzmacniaczu ponieważ głośniki szumiały (wyczyściłem to zamieniając kondensator na zasilaniu na 10000 uF)... Nie będę się rozpisywał ale mniej więcej tyle zrobiłemmm :-) Życzę Powodzenia...

Dodano po 2 [minuty]:

PS. Wzmacniacz jest osobno a nie wmontowany w kolumnę... Człowiek uczy się na błędach...:-)

Dodano po 2 [minuty]:

Co ważne wytłumiłem kolumnę...
    Lepszy Johnny
    Level 14  
    I po co bylo kupowac "zestaw głośnikow komputerowych"?? :DDD
    Adili
    Level 17  
    To jedyne na co mie stać... Głośniki i części dostałem praktycznie za darmochę więc mając dużo czasu dłubałem sobie.... Niektórych nie stać na luksusy... :)
    Lepszy Johnny
    Level 14  
    Jak dostales to zupelnie inna sprawa:), ale z tym subem Creative'a cos bylo nie teges...