Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyprowadzenia trafopowielacza 13929014A B07

29 Sie 2019 21:02 147 4
 • Poziom 8  
  Witam Mam dwa pytania 1) Potrzebuję schematu wyprowadzeń trafopowielacza. Ktoś może pomóc? Dostałem nowy trafopowielacz jak na rysunku, ale bez kabla VN. Czy dioda WN jest z kablem? Gdzie to dostać? Z góry dziękuję serwisantom za pomoc.
  Wyprowadzenia trafopowielacza 13929014A B07
 • Pomocny post
  Specjalista - urządzenia lampowe
  sgorol napisał:
  1) Potrzebuję schematu wyprowadzeń trafopowielacza. Ktoś może pomóc?  Jest taka firma HR Diemen która dostarcza zamienniki trafopowielaczy, 13929014A ma u nich odpowiednik HR 8864:

  http://www.hrdiemen.com/reparation/flyback/scheme/8864

  sgorol napisał:
  Czy dioda WN jest z kablem?


  Trafopowielacz ma diody _w_środku_, na końcu przewodu WN jest kapturek i czasem (nie zawsze) rezystor ograniczający prąd.
 • Poziom 8  
  Dzięki za schemat. Zadam jeszcze 'dziwne" pytanie" (bo mój kontakt z telewizorami i monitorami skończył się dosyć dawno- kiedyś tez serwisowałem w młodości) . Dostałem takie trafo, ale bez kabelka (z tą przyzsawką) i bez diody . Kiedyś diody VN miały wygląd 8 cm wałka ceramicznego o średnicy ok 5 mm. Jak jest teraz i w tym modelu nie wiem (i o to pytam; o tę trzecią diodę na schemacie - ona jest wbudowana, czy nie; czy trzeba to dokupić i wsadzić w tę dziurkę czy też kabel VN wchodzi tam głęboko), bo nie śledziłem tego przez tyle lat Czy jest do dostania taka dioda? Tam w ebonicie tejże obudowy trafopowielacza jest jedynie "głęboka" dziurka i nic więcej - taki mam egzemplarz Z drugiej strony na schemacie są jeszcze 2 diody wbudowane
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  sgorol napisał:
  o tę trzecią diodę na schemacie - ona jest wbudowana, czy nie; czy trzeba to dokupić i wsadzić w tę dziurkę czy też kabel VN wchodzi tam głęboko)


  Diody raczej są wewnątrz.
 • Poziom 43  
  Diody są oczywiście w środku transformatora. Jest to w zasadzie trafopowielacz więc chyba już tłumaczyć nie ma czego?
  Te co piszesz to są stosy selenowe i dlatego takie długie bo słaby materiał. Stos prostowniczy selenowy. Jak kabelka WN z przyssawką brak to przekłada się z starego, innego.
  TV jakiś Philips?