Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wago 750-880 i Modbus TCP - zapis do DO

30 Sie 2019 14:11 99 1
  • Poziom 15  
    Witam,
    Być może to jest powszechna wiedza ale szukam po necie już drugi dzień i nie mogę znaleźć rozwiązania, jedynie kilka osób o to samo pytało ale bez odpowiedzi.

Chodzi o komunikację ze sterownikiem WAGO 750-880 pod Modbus TCP.

Sam sterownik działa u mnie już kilka miesięcy ale ostatnio postanowiłem rozbudować system o OpenHAB. Dorzeczy:
    Potrafię odczytać rejestry i cewki (wszystko mam przesunięte o jeden adres do przodu ale to juz inna historia), ale nie potrafię nic zapisać. To znaczy funkcja FC5 zwraca sukces ale na sterowniku się nic nie zmienia. Chodzi mi najbardziej o adresy powiązane z DO - czyli 512+.
    Próbowałem zatrzymać program na sterowniku i nic. Próbowałem takie wyjścia które na pewno nie są nigdzie używane i nic. Próbowałem zrobić pośredniczącą zmienną pod adresem %MW0 (12288) - w ogóle illegal data address - to już osobna historia.
    Czy tam trzeba coś przestawić żeby można było pisać bezpośrednio do DO?
  • Poziom 15  
    Ok, odpowiedzi brak ale jakoś sobie radzę. Jednak mogę pisać do 12288 - problemem był lipny klient do MODBUS-a. Polecam soft od Radzio DXP - działa. Ale to nie zmienia faktu że nie mogę pisać bezpośrednio pod adres DO. Po co to jest w dokumentacji wago opisane jako RW? Można to jakos odblokować?