Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 607- DIESEL - Zablokowany centralny zamek w Peugeot 607

30 Sie 2019 23:50 177 4
  • Poziom 9  
    Koledze zablokował się bagażnik i klapka od wlewu paliwa, musiał wchodzić do bagażnika od strony kanapy i tam jest taka śrubka, którą manualnie można otworzyć bagażnik. Klapkę otworzył śrubokrętem przesuwając bolec, którym steruje silniczek. W sumie nie wiadomo, co się stało, ale przy wciskaniu przycisku zamknij na kluczyku, drzwi się zamykają, klapa też, wlew paliwa też jest blokowany, ale przy otwieraniu nie wybija bolec od klapki wlewu trzeba go ręcznie wepchnąć. Kolega, więc zamykał otwierał auto przez centralny zamek z pilota i pewnym momencie jak się zamknął tak się teraz w ogóle nie da otworzyć auta. Kolega próbował też z zapasowego kluczyka otworzyć centralny zamek, ale nic się nie dzieje. Próbowaliśmy też manualnie przekręcić kluczykiem w drzwiach, ale kluczyk wchodzi do zamka, ale nie da się w żadną stronę przekręcić kluczyka. W aucie mrugają dwie diody jednak chyba sygnalizuje auto zamknięte. Akumulator na pewno sprawny, centralny zamek próbowaliśmy otwierać z kluczyka podstawowego i zapasowego, ale po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku nic się nie dzieje.

Pytanie, co się mogło stać? Jak otworzyć auto? Myślę, aby spróbować albo odciągnąć lekko drzwi, albo szybkę spróbować przesunąć w dół tak, aby wepchać jakiegoś pręta i klamką od środka spróbować otworzyć drzwi, ale nie wiem czy to zadziała i czy się w ogóle da.

Zastanawia mnie też, czemu kluczykiem nie można, Wiem, że jak się nie używa x czasu to zamek się zestarzeje i czasami tak się dzieje, ale może to jakaś blokada?

Dziwna sprawa i zastanawiamy się jak to obejść czy może elektronika coś zgłupiała? Ktoś może ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić.
  • Poziom 20  
    Oba akumulatory są sprawne ?
    Zamki faktycznie się lubią zaciąć od nie używania i ciężko je potem zmusić do pracy. Często trzeba rozebrać wkładkę żeby je uruchomić .
  • Poziom 9  
    Poradziłem sobie, ale trzeba umieć sobie radzić w sytuacjach podbramkowych, kiedyś może opiszę jak obejść takie sytuacje nie ma magików trzeba tylko pomyśleć jak zaradzić sobie z problemem.
    Od czego to się stało nie wiem, ale jak z komputerem zwiechy chyba każdy doświadczył, także możliwe, że był to zawis centralnego zamka.
    Muszę tylko kiedyś w wolnej chwili rozebrać zamek i dokonać inspekcji bo chyba jak fabryka wypuściła auto to manualnie nie był on używany, a dobrze mieć w razie czego możliwość otwarcia auta kluczykiem bo jak przytrafi mi się coś podobnego gdzieś na mieście to głupio włamywać się do swojego auta w biały dzień ludzie wtedy myślą jakie to czasy nastały, że złodzieje już w biały dzień na oczach ludzi kradną samochody ;-)
    Ta sytuacja czegoś mnie nauczyła jestem w stanie teraz otworzyć chyba każde auto, także polecam swoje usługi jestem w stanie otworzyć prawie, że każde auto z każdego miejsca na ziemi...
  • Poziom 20  
    Nic nowego nie odkryłeś jeśli chodzi o otwieranie samochodu , jednak nie licz na to że na forach , wszyscy Ci poradzą jak to zrobić . Nikt nie wie kim jesteś i czyje auto zamierzasz otworzyć . Sam o tym wspomniałeś powyżej .
    Wkładkę jak najbardziej należy "uruchomić" , ale też znaleźć przyczynę awarii centralnego . Nie wierz w to że był to jednorazowy , przypadkowy "zwis" .
  • Poziom 9  
    Nie ma sensu siedzieć i szukać na siłę, czemu się tak stało, od x lat był to pierwszy raz, na razie działa, a w razie czego wiem jak sobie poradzić druga sprawa poprawię wkładkę. Na komputerze 0 błędów, także, co mogę więcej zrobić nic się nie dzieje nie ma sensu na siłę szukać problemu, szkoda na to czasu i życia. A problem wystąpił, bo jak opisywałem problem był z klapką do wlewu, ale już ją naprawiłem, a przy sprawdzaniu pierwszego dnia klapki wciskałem, zamykałem, otwierałem szybko drzwi to elektronika, mniejszy większy komputer takie rzeczy nie są bez wad mają błędy fabryczne, których ktoś na etapie projektowania produkcji nie wyłapał i przy kombinacji pewnej sekwencji działań może się uaktywnić i wtedy zwiecha. Na ten moment jest OK, a co do otwierania drzwi nie wiem czy odkryłem coś nowego czy też nie, ale radzili mi zadzwoń po fachowca, wybij szybę, wymienisz za 70 zł, znajomi, którzy zostawili kluczyki w środku zamknęli drzwi zablokował się centralny w panice to dzwonili po magika, bo rozłożyli ręce i nie wiedzieli, co zrobić, a magik, co przejdzie i wypowie magiczne zaklęcie albo wyjmie komputer i włamie się do auta? Bzdura. Ci, co się na tym znają i wiedzą jak nie dzielą się informacjami tak samo jak mechanik, księgowa ja nie widziałem, aby ktoś z wiedzą zdradzał od tak sobie rozwiązanie jakiegoś problemu nie wiesz jak przyjdź zapłać to Ci pomogą. W internecie jest pełno amatorów i pseudofachowców owszem są ludzie, którzy czasami pomogą coś doradzą, ale większość to lamerzy.