Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy -wykształcenie średnie techniczne

31 Sie 2019 09:57 126 1
 • Poziom 2  
  Skończyłem liceum ogólnokształcące i chciałbym teraz zrobić tytuł technika elektryka.
  Czy ktoś korzystał może z tego kursu https://kkz.edu.pl/kursy/210/technik-elektryk-311303-kurs-kwalifikacyjny-zawodowy-ee05--ee26
  i mógłby opisać czy warto?
  Czy po tym kursie zda sie bez problemu egzaminy kwalifikacyjne?
  Czy cała nauka odbywa się w systemie online?

  Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
  Pozdrawiam
 • Szkolenia SEP
 • Poziom 29  
  matiz601 napisał:
  Czy po tym kursie zda sie bez problemu egzaminy kwalifikacyjne?
  Egzaminy kwalifikacyjne są organizowane dwutorowo - jako część teoretyczna i praktyczna. Obawiam się, że kurs zawodowy online może nie zapewnić wystarczającej porcji umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonania zadań egzaminacyjnych (części praktycznej egzaminu). Co do części teoretycznej - wszystko zależy od zaangażowania kursanta i osobistego przygotowania. Jednak podczas egzaminów wyraźnie widoczna jest przepaść pomiędzy zasobem wiedzy osób przygotowanych na kursach online, w stosunku do tych korzystających z form stacjonarnych. Na przykład tu możesz sprawdzić czego się można spodziewać podczas testów: https://www.testy.egzaminzawodowy.info/technik-elektryk W sieci nie brakuje też opisów egzaminacyjnych zadań praktycznych. Szczegółowe informacje na temat egzaminu uzyskasz także w poniższym informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
  Technik el...311303.pdf Download (3.22 MB)Punkty: 1 dla użytkownika

  matiz601 napisał:
  Czy cała nauka odbywa się w systemie online?
  Z informacji na stronie wynika, że nie. Czyli na cykl kształcenia składa się część teoretyczna i zajęcia praktyczne. Nie znam tej konkretnie placówki, jednak w innych oferujących tego typu szkolenia online, to po stronie uczestnika kursu jest znalezienie sobie praktyk - warto bardzo dokładnie wyjaśnić tę kwestię! Reasumując, proponuję poszukać oferty kursu stacjonarnego. Poza niższą ceną (są nawet darmowe!) i zdecydowanie wyższym poziomem nauczania (kadra!), szkoły mają dobrze wyposażone warsztaty i oferują doskonałą bazę do praktycznej nauki zawodu. Proponuję rozglądnąć się w Twojej okolicy za jakimś zespołem szkół elektrycznych czy energetycznych i zapytać tam o ofertę kształcenia wraz z zajęciami praktycznymi.