Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGS Automat As-tronic - tgs automat

31 Sie 2019 11:09 141 15
  • Poziom 3  
    Witam
    Wczoraj przez swoje gapiostwo rozmawiając przez telefon podczas dojeżdżania do świateł miałem włączony manual na 10 i zgaslo mi auto nie chciałem blokować ruchu na skrzyżowaniu z górki potoczyłem się kilkanaście metrów na pozycji drive potem stanąłem i odpaliłem auto wszystko było ok mogło się cos uszkodzić w skrzyni? Wiem głupie pytanie
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeżeli mogę podsumować to glupszym zachowaniem było dotykanie telefonu za kierownicą- bo straty lub uszkodzenia czyjegoś zdrowia były by nie do naprawienia w serwisie.
    P.s. nie trzeba było się chwalic telefonem.
    Skrzyni nic nie grozi, nic jej nie bedzie.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Już nie będę śmiecił forum nowym tematem mógłbyś mi kolego powiedzieć ile wytrzyma taka skrzynia mam prawie 600 tys. na liczniku 2008r. auto z Francji miało niby 400tys. za jaki czas mogę się spodziewać jakichś napraw słyszałem że hamulec przekładniowy często się zużywa. Auto jeździ na patelce 10tys miesięcznie .
  • Poziom 30  
    adam1996s napisał:
    ile wytrzyma taka skrzynia
    Mam półtorej bańki w 105ce i jeździ bez zastrzeżeń.Oczywiście kpl.sprzegła i siłownik na milionie zostały profilaktycznie wymienione bo auto lata ciągle na międzynarodówce.
  • Poziom 14  
    A mi sie kilka razy zdarzylo przy 700tys wymieniac sprzeglo, bo lozysko szlag trafil
  • Poziom 29  
    Ale przecież pytanie jest o wytrzymałość skrzyni.
    A to że padło łożysko przy 700 tys km to i tak ładnie wytrzymało, bo mądrzy ludzie wymieniają przed 500 tys km.
  • Poziom 3  
    Pytam bo mi od tego feralnego dnia skrzynia zaczęła na obrotach poniżej 1000 dziwnie hałasować przed samym wysprzegleniem dźwięk jakby tryby nie do końca się zgrywały ale nie wiem może to most a w razie jak się tego wytłumaczyć przed szefem bo nic narazie nie zgłaszałem dodam że biegi zmienia normalnie możliwe że skrzynia się przytarła?
  • Poziom 30  
    adam1996s napisał:
    Pytam bo mi od tego feralnego dnia skrzynia zaczęła na obrotach poniżej 1000 dziwnie hałasować przed samym wysprzegleniem dźwięk jakby tryby nie do końca się zgrywały ale nie wiem może to most a w razie jak się tego wytłumaczyć przed szefem bo nic narazie nie zgłaszałem dodam że biegi zmienia normalnie możliwe że skrzynia się przytarła?
    Od czego miała by się przytrzec? Od jazdy na luzie? W E6 te skrzynie wręcz jeżdżą na luzie w trybie EcoRoll
    . A taka sytuacja jaka miałeś miejsce zdarzyła mi się setki razy że zablokowany miałem na manual i go zadusilem na światłach czy przy dojedzie do ronda.
  • Poziom 3  
    Ale ja potoczyłem się jeszcze kilkanaście metrów potem na zgaszonym na pozycji D. To co może być z tą skrzynia ze aż czuje i slysze ten dźwięk na aucie. To co on po zgaszeniu zawsze luzuje rok 2008 jeszcze przypominam
  • Poziom 30  
    Nie tyle co luzuje co wysprzęgla w przeciwnym wypadku nie stoczyłbyś się ze skrzyżowania.
  • Poziom 3  
    A jak sie toczył na wysprzeglonej to od tego mógł się przytrzeć? To może mi ktoś wytłumaczyć od czego ten dźwięk ten hamulec przekładniowy mógł się zużyć ?
  • Poziom 30  
    Pisałem wyżej,że w E6kach skrzynie AS tronic jeżdżą na luzie wiec nie ma się czym martwić. Nie bardzo wiemy o jaki dźwięk Tobie chodzi wiec ciężko cokolwiek stwierdzić
  • Poziom 3  
    Jak ja nie mam euro6 auto 2008r
  • Poziom 29  
    W euro 6 też były te skrzynie więc co to nie wnosi nic do dyskusji-autorze.
    2 tygodnie temu miałeś napisane, że to jak postapiles (rozmowa telefoniczna) nie wpłynęło na jakiekolwiek zużycie twojej skrzyni biegów.
    Jeżeli chcesz być fer wobec szefa usiądź i porozmawiaj z nim szczerze, że zagapiles się i auto na luzie z wyłączonym silnikiem toczyło się x metrów.- ciekawe jaka bedzie jego reakcja i przemyślenie? Zaraz potem zauważyłeś, dziwne trzaski i nie normalną pracę skrzyni biegów.
    Jego odpowiedz będzie jednoznaczna - ty odpowiadasz za powierzony sprzęt - naprawa jest na twój koszt. Nie interesuje mnie to i nie obchodzi ale przyjmijmy, że zostaje Ci 6 tys zł PLN na koniec miesiąca - to naprawa gdzieś od 12tyś zl wzwyż plus komplet sprzęgła przy okazji więc będziesz zap...al dobre pół roku na naprawę. Sam tego robić nie bedziesz, więc zgłoś szefowi i daj spokój z tym tematem.