Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AC 8000 PVR - kody pilota

31 Sie 2019 14:34 162 2
  • Poziom 3  
    Witam.
    Próbuje dopasować pilot do dekodera Ferguson AC-8000PVR (oryginalny jest niedostępny w sprzedaży).
    Testowałem kiedyś Fergusona AC-8000HD i był on kompatybilny z pilotem do Fergusonów AF-xx18, niestety nie posiadam już tego zestawu.
    Na stronie irdb.globalcache.com znalazłem kody do serii AC, kody są kompatybilne z fergusonem AF-6318CR, jednak żaden z tych kodów nie działa z moim AC-8000PVR.

Problem jest tego typu że nie mam pewności czy dekoder jest uszkodzony, czy też wersja PVR ma inne kody pilota.

Jeśli ktoś z forumowiczów posiada jeszcze ten sprzęt i mógłby zgrać kody lub sprawdzić kompatybilność pilotów AC-8000PVR <---> AC-8000HD, AF-xx18, będę wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Do kupienia za 35 zł Tuner cyfrowy Ferguson AF-2018SE +pilot tutaj lub tutaj coś wybierzesz.
  • Poziom 3  
    Ten tuner z Olx jest do satelity, pilot od niego jest kompatybilny z bliźniaczym modelem AC-8000HD. Mam kody z tego pilota, problem w tym że nie chcą działać z moim AC-8000PVR.

Sprawdziłem dziś panel tego tunera.
    Czujka podczerwieni podłączona jest przez tranzystor do 27-mej nogi mikrokontrolera st7fox, podciągniętej do zasilania.
    Wpiąłem się w tym miejscu, sygnał jest identyczny z kodem NEC, który nadaję, więc czujka raczej sprawna.

Z drugiej strony st7fox jest szyna i2c, po naciśnięciu przycisku na pilocie - brak pakietów na szynie, komunikacja w zakresie przycisków panelu i wyświetlacza leci prawidłowo.

W załączeniu kody NEC z których korzystam.