Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakup pralki ładowanej od góry, około 1500 zł

31 Sie 2019 15:31 282 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich.

Otóż mój nastoletni już Polar zaczyna odmawiać posłuszeństwa, coraz głośniej pracuje, pluje pianą, lata po całej łazience, pani rdza swoje też już zrobiła. Na ładowaną od przodu w mojej łazience nie ma miejsca.

Stąd ten wątek i moje poszukiwania nowej pralki.
    Co jest dla mnie ważne:
    okres działania - jak najdłuższy, zdaje sobie sprawę, że nie kupi się już działającej 10 lat pralki w tej chwili.
    cena - około 1500 zł
    głośność - fajnie jakby była cichsza niż ta obecna
    częstotliwość prania - codziennie, przy małym dziecku nie da się inaczej :)
    wymienne łożyska - zdaje się, że to może uratować mnie przed zakupem kolejnej nowej pralki tuż po okresie gwarancyjnym
    wirowanie - jest duża różnica między 1000 a 1200? Aktualnie mój Polar ma 800 obr/min
    wsad - 6kg lub więcej
    dodatkowe opcje - jakieś inwertery, zeny, szóste zmysły, para, itp. chyba niekoniecznie mnie kręcą, bo pewnie jest to jeden element więcej, który się zepsuje.

Z tego co udało mi się dowiedzieć i przeczytać:

Bosch WOT20255PL - chyba sprawdzony już model, od dłuższego czasu na rynku
    lub
    Elektrolux serii EWT, ale nie wiem który konkretnie numer - EWT11064ILW, EWT1266EXW, EWT11262ILW czy jeszcze jakis inny lub inna seria?

Whirlpool, Candy, Indesit raczej odpadają, chyba że macie mocne argumenty? Jacyś inni producenci jeszcze?

Wielkie dzięki za wszelkie opinie i argumenty.
  • Poziom 26  
    Co do łożysk to akurat pralki z ładowaniem od góry mają wymienialne łożyska jak na razie...

A co ci padnie po gwarancji i kiedy - to loteria...
    A ceny np elektroniki to producent ustala takie żeby się nie opłaciło naprawiać :-)
  • Poziom 3  
    tak, zdaje sobie z tego sprawę, ale chciałbym wybrać model, który potencjalnie będzie najmniej awaryjny, z najlepszą obsługą gwarancyjną czy pogwarancyjną i będzie w miarę pasował do moich wymagań, a wszystko to oparte na Waszej wiedzy i doświadczeniu w temacie :)

nie bez powodu na rynku jest z 30 modeli, a tylko kilka jest wartych zakupu

Ktoś miał styczność z tymi nowymi pralkami od Electroluxa, np. EW6T4261P ?
  • Poziom 3  
    ktoś może coś powiedzieć o ELECTROLUX EW6T4261P ? czy lepiej pojsc w ewt1266exw
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    zawish24 napisał:
    okres działania - jak najdłuższy, zdaje sobie sprawę, że nie kupi się już działającej 10 lat pralki w tej chwili.

Na to reguły nie ma.

zawish24 napisał:
    wirowanie - jest duża różnica między 1000 a 1200? Aktualnie mój Polar ma 800 obr/min

Każde 200rpm robi różnice, zarówno w odwirowaniu jak i wygnieceniu.

zawish24 napisał:
    Bosch WOT20255PL - chyba sprawdzony już model, od dłuższego czasu na rynku

To jest rodowity Whirlpool
    zawish24 napisał:
    Whirlpool, Candy, Indesit raczej odpadają,

zawish24 napisał:
    ktoś może coś powiedzieć o ELECTROLUX EW6T4261P ? czy lepiej pojsc w ewt1266exw

Jak się podoba, wiele się miedzy soba nie różnią.
  • Poziom 3  
    to zamowilem EW6T4261P. Oby prala dlugo i dobrze. Dzieki za komentarze.
  • Poziom 3  
    to zamowilem EW6T4261P. Oby prala dlugo i dobrze. Dzieki za komentarze.