Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Goclever A73 hybryda - wykorzystanie ekranu z tabletu do podłączenia tele

31 Sie 2019 16:56 144 2
  • Poziom 10  
    Mam leciwy tablet Goclever A73 który działa tak powolnie że boli sam proces włączania, mam też xiaomi redmi note 2 z zepsutym ekranem. Xiaomi mimo lat śmiga fajnie u zastanawiam się czy możliwe byłoby zrobienie hybrydy: bebechy telefonu + ekran z tabletu. Czy złącza w ekranach takich sprzętów są jakoś ustandaryzowane? Czy mój pomysł to mrzonka, czy też dałoby się coś takiego sklecić?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Nie, złącza nie są ustandaryzowane. Przeciwnie - praktycznie najczęściej w przypadku telefonów każdy model ma inne złącze wyświetlacza. W tabletach nieco łatwiej, tu często producenci korzystają z zewnętrznych dostawców, dzięki czemu można czasem znaleźć tę same panele w różnych sprzętach. Według mnie skórka niewarta wyprawki - wymagana byłaby nie tylko skomplikowana modyfikacja sprzętu, jak też oprogramowania telefonu, przeznaczonego do obsługi konkretnych podzespołów. Do tego dochodzi problem z dostępem do opisu wyprowadzeń sygnałów złącza telefonu... Kiedyś próbowałem znaleźć serwisówkę do jakiegoś chińskiego telefonu, nawet nie wiem czy nie było to Xiaomi - mimo że uważam że umiem wyszukiwać informacje, na tym poległem.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. W związku z tym daruję sobię, szkoda zachodu.