Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Katana 50LC Nie odpala - Brak podciśnienia w gaźniku

31 Sie 2019 17:03 144 3
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Otóż mam problem z moim skuterem.
    kupiłem go już zepsutego nie odpalał.
    wyczyściłem gaźnik benzyną ekstrakcyjną wszystkie dysze dokładnie przedmuchałem i skręciłem.
    umyłem też kruciec membrane i filtr powietrze.
    po założeniu podzespołów silnik nie chce odpalić.
    iglica jest ustawionana drugą przerwe od dołu.
    z gazem lub bez nie odpala.
    brak podcisnienia w gazniku.
    gdy wyciągne wężyk paliwa i podcisnienia i pociągne wężyk podcisnienia paliwo leci natomiast gdy włoże wężyk podcisnienia do gaznika i kręce starterem paliwo nie leci.
    gdy sciągnąłem filtr powietrza i włążyłem wężyki paliwa i podcisnienia do gaznika silnik nie odpala.
    dopiero gdy przyłoże ręke do wlotu powietrza silnik łapie ale nie wkręca się na obroty.
    co ja mam zrobić w tym przypadku bardzo prosze o pomoc.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 39  
    Gaźnik oryginalny Keihin czy podróba chińska?
    Sprawdź ustawienie wysokości pływaka - z pamięci 5.1 mm.
    Sprawdź czy automat ssania nie jest uszkodzony (zamknięta iglica), bo w nich częsta usterka. Elektrozawór ssania Keihin na alle 28 zł.
    Te skutery były dość mocno poblokowane. Mała dysza główna, iglica blokowana, musi mieć oryginalny filtr powietrza ze zwężką w środku oraz zwężkę w przewodzie harmonijkowym, inaczej silnik będzie się dusił.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 3  
    gaźnik keihin 12.
    gdy czyściłem gaźnik nie ustawiałem pływaka bo ja nie specjalnie wiem jak to zrobić a najchętniej dał bym to do mechanika ale chodzi o to że nie mam żadnego w pobliży co by mi to zrobił dlatego jestem zdatny sam na siebie a przy okazji nauczył bym się i bym sobie sam robił. moje pytanie brzmi jak ustawić pływak?.
    dodam że kompresja jest.
    paliwo jest nowe zalane mieszanka dozownik odkręcony.
    idę do garażu sprawdzić jaka jest wysokość tego pływaka.
    źle były węże podpięte w gaźniku...
    podcisnienie pod paliwo a paliwo pod podcisnienie..,
    ale i tak trzeba pływak ustawić bo przelewa
    mam pytanie 5.1mm to odległość między końcem obudowy a końcem pływaka tak ma być ustawione?
  • Poziom 39  
    Wysokość pływaka, czyli po angielsku float height to jest wysokość na jaką wystaje dolna krawędź pływaka ponad płaszczyznę korpusu gaźnika (powierzchni styku gaźnika z pokrywką, bez uszczelki), w położeniu w którym zaworek iglicowy jest zamknięty lecz kołek sprężysty (amortyzator) nie jest wciśnięty.
    Ten silnik nie powinien pracować bez dozownika (na mieszance), ponieważ dozownik tłoczy olej bezpośrednio do łożysk głównych wału korbowego. Silnik nie ma normalnych kanałów obiegowych, więc przy pracy na mieszance łożyska nie mają właściwego smarowania.