Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp AR 5316E - Brudzi wydruki pomimo czyszczenia

31 Sie 2019 21:28 129 6
  • Poziom 18  
    Witam

Mam urządzenie kserujące Sharp AR 5316E, które pomimo czyszczenia nadal brudzi jak na przykładach w załączeniu. Serwis określił ogólnie koszt naprawy na ponad 1 200 zł co czyni naprawę nieopłacalną.
    Moje pytanie dotyczy tego czy może brudzenie da się zlikwidować poprzez wymianę bębna i listew czyszczących + jeszcze raz poprawne wyczyszczenie ?
    Zastosowany jest oryginalny toner.

Dziękuję za wszelką odpowiedź.
    Pozdrawiam
    M.K.

• Specjalista - kserokopiarki
    Zdecydowanie bęben i listwa do wymiany . Dodatkowo warto wymienić deweloper. Samo czyszczenie tu niestety nic nie da. Bęben i listwa mogą być w zamienniku . Deweloper oryginalny.

C.
  • Poziom 18  
    Dzień Dobry i dziękuję za informację.
    Wymieniłem prawidłowo bęben i listwę przy tym bębnie na nowe elementy.
    Chciałem po złożeniu sprawdzić wydruki jak teraz wychodzą i nagle okazuje się, że pomimo pobrania papieru z jedynego podajnik dolnego nie jest przesuwany dalej papier przez pierwszy zestaw rolek co widać na załączonym zdjęciu. Na panelu pojawia się alarm zacięcia papieru ze wskazaniem miejsca z tyłu. Są to te rolki które można poruszać także dedykowanym pokrętłem po otwarciu pokrywy przedniej. Przesuwanie ręczne działa. Czy oznaczałoby to, że nagle silnik lub zębatki tych rolek uległy uszkodzeniu ?
    Dodatkowo zauważyłem od spodu w trybach zasilających dla drugiego podajnika dolnego (nie mam go w zestawie), że była wplątana sprężyna co widać także na dolnym zdjęciu. Wykręciłem te tryby ponieważ po uruchomieniu przez tą sprężynę obracające się tryby straszenie strzelały. Czy ona mogła być od zasilania napędu rolek przesuwu papieru w kierunku bębna ?
    Dziękuję za wszelką odpowiedź.
    M.K.

• Poziom 26  
    Co do pierwszego zdjęcia -zatrzymywanie się papieru może być spowodowane pęknięciem w sprzęgle, właśnie tego na którym zatrzymuje się kartka. Musisz z tyłu maszyny dostać się do napędu tego wałka. Możesz to sprawdzić i spróbować zrobić kopie z podajnika bocznego jak będzie zacięcie takie same to masz pewność co do sprzęgła.
    A co do tej sprężyny to ona jest mocowana z tyłu szuflady po prawej strony.
  • Poziom 18  
    Tak z bocznego podajnika jest to samo. Zatrzymuje się papier na tych pierwszych rolkach. Rozbiorę i może da się jakoś to sprzęgło posklejać bo zakup części chyba jest zerowy.

Dodano po 10 [godziny] 25 [minuty]:

Witam

Rozebrałem mechanizm napędowy z tyłu urządzenia i okazało się, że zębatka napędzająca pierwszy wałek przesuwu papieru jest luźna tak jak by rozleciała się co widać na zdjęciach na dole. Po dokładnym obejrzeniu jednak nie widzę w tych elementach składowych żeby były wcześniej zespojone. Nie ma śladów pęknięcia.
    Czy rzeczywiście wyżej przedstawiona sprężyna może dociskała razem te elementy składowe zębatki napędowej tej rolki ? Nie wiem jak je teraz razem te elementy docisnąć.
    Dziękuję.

Sharp AR 5316E - Brudzi wydruki pomimo czyszczenia Sharp AR 5316E - Brudzi wydruki pomimo czyszczenia Sharp AR 5316E - Brudzi wydruki pomimo czyszczenia
  • Poziom 28  
    Masz na PW SM i PG do tej maszynki poczytaj sobie
    Powodzenia
  • Poziom 26  
    Środek tej części z zębatką jest odklejony (rdzeń ) wyczyść i możesz nawet kropelką skleić i nawet dobrze trzyma.