Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer dobry, a gry (FS15, FS17) mają mało fps.

31 Sie 2019 21:53 138 13
  • Poziom 4  
    Wie ktoś dlaczego w grach mam mało fps, a komputer mam dobry gry to Farming Symulator 2015, 2017.

Specyfikacja komputera:
    Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz
    Pamięć ram 4GB DDR2
    Karta graficzna Nvidia Geforce GT710 2GB
  • Poziom 43  
    Mahleteam napisał:
    Wie ktoś dlaczego w grach mam mało fps

Ila masz fps a ile byś chciał?

Mahleteam napisał:
    komputer mam dobry

Z tymi parametrami to i owszem był dobry ale kiedyś.
    RAM wolny, karta graficzna to jakaś budżetówka, procesor na socket 775 - czego po takim dziadku oczekujesz.
  • Poziom 4  
    Na ustawieniach medium w fs 15 mam 40-50fps
    Na low 60fps
    No i chciałbym żeby było na night te 50fps a jest 30

A w fs17 na niskich jest 60fps
    A na średnich 40-50
  • Poziom 37  
    Jeżeli jest możliwość (podaj model płyty bądź sprawdź sam Link) to wymień sobie tego Q6600 na jakiegoś Xeon-a na 771.
    E5420(4x2.5GHz) kosztuje 20-25zł, do tego adapter za kolejne parę zł, troszkę pracy manualnej i masz gotowe.
    E5450(4x3GHz) to już wydatek 50-60zł.

Do tego zysk w postaci SSE4.1 co pozwoli na uruchamianie nowszych gier.

Kartę masz budżetową to się nie dziw.
    Za 150-200zł kupisz HD7850 ale być może jest coś lepszego za te pieniądze (nie orientuję się w kartach "zielonych").

Ale to czy można założyć taką kartę zależy też od zasilacza.
    Model i marka.

Jeżeli płyta główna nie jest budżetówką(model podać) i chłodzenie jest "lepsze" to można by się też pobawić w overclocking.
    Podobnie z kartą graficzną.Coś tam na pewno da się ugrać.
    Ale cudów bym się nie spodziewał.
    Łącznie może uda się wydusić te kilka klatek więcej.
  • Poziom 4  
    Płyta główna to gigabyte ga-p35-ds3
  • Poziom 4  
    Model-lc420h-12 420w
  • Moderator - Komputery Serwis
    W zasadzie to w ten komputer moim zdaniem lepiej nie inwestować, tylko dozbierać i kupić sobie faktycznie dobry komputer. Ten ma kilka wad:

- procesor był dobry, ale w 2007 roku, teraz mamy 2019.
    - płyta główna niby P35, ale zaprojektowana już najwyraźniej przy konsultacjach z księgowymi - z odchudzoną sekcją zasilania bez chłodzenia.
    - pamięci dosyć mało jak na dobry komputer (taka ilość w komputerze do gier była wystarczająca ładne kilka lat temu)
    - karta graficzna jest wolniejsza niż zintegrowane karty graficzne używane na dzień dzisiejszy w komputerach biurowych
    - zasilacz to ogólne zagrożenie dla zasilanego nim sprzętu

Właściwie prawie wszystko jest do wymiany, aby ten komputer był "dobry", tak więc moim zdaniem nie opłaca się specjalnie do dziesięcioletniego sprzętu pakować większych pieniędzy. E5450 byłby faktycznie z 40% szybszy od Q6600, ale warto zadać sobie pytanie, czy jest sens chociaż stówę pakować do tego komputera?
  • Poziom 4  
    Ja dałem za niego 200zl
    To sprzedawca zrobił dobry interes. Niezależnie od tego, za ile go kupiłeś - to jego słabości zostały opisane, więc przynajmniej będziesz wiedział, dlaczego gry na nim działają słabo lub wcale.
  • Poziom 37  
    dt1 napisał:

Właściwie prawie wszystko jest do wymiany, aby ten komputer był "dobry", tak więc moim zdaniem nie opłaca się specjalnie do dziesięcioletniego sprzętu pakować większych pieniędzy. E5450 byłby faktycznie z 40% szybszy od Q6600, ale warto zadać sobie pytanie, czy jest sens chociaż stówę pakować do tego komputera?

Kupić kartę graficzną i zasilacz można jak najbardziej zakupić do tego komputera.
    Potem się przełoży do nowego.

Patrząc na płytę powiedziałbym iż nie jest tak tragicznie.
    6 faz jest. Dorobić chłodzenie (mogą być i zwykłe wentylatory) i powinno jakoś dać radę.
    Płyta wspiera FSB 1600MHz więc da się "zrobić E5450" z E5420 a może nawet nieco więcej.

Rzecz jasna o ile mamy jakieś sensowne chłodzenie a nie zwykłego boxa.
    Chociaż znowu, można kupić i potem przełożyć.

Albo kupić poleasingowy z i5 i go podrasować.
    pawelr98 napisał:
    Albo kupić poleasingowy z i5 i go podrasować.

I to już jest lepsze rozwiązanie niż pompować w zabytkowy sprzęt pieniądze.
  • Poziom 43  
    @pawelr98 @dt1
    Dokładnie tak.

@Mahleteam
    Zwrócić tylko uwagę, by obudowa takiego komputera była rodzaju ATX (co by zmieścić tam kartę graficzną).
    I zwrócić też uwagę, by płyta główna była (nie wiem jak to nazwać) europejska (czyli by karta graficzna, muzyczna była montowana "w lewo" i ewentualny kurz i brud zbierał się na powierzchni płaskiej karty graficznej, muzycznej gdzie można to łatwo oczyścić).
  • Poziom 4  
    Jak wyżej, na tym komputerze musisz się pogodzić, że lepiej nie będzie. Potrzebny ci będzie lepszy sprzęt, ale tym razem przed zakupem zapytaj kogoś o radę (nawet i na forum), czy sprzęt który chcesz kupić, do czegokolwiek się nadaje, żebyś znowu nie kupił czegoś słabego. Pozdro.