Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał kablówki.

18 Wrz 2005 09:10 3970 5
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich.
    Mam podłączoną TV kablową. Mieszkanie jest 3pokojwe i w każdym pokoju jest TV w sumie to podpięte są 3TV i 2wieże. Na ostatnim TV sygnał jest już bardzo słaby, co niektóre programy już nie da się oglądnąć. Kabel leci od odbiornika do odbiornika, rozdzielam go za pomocą takich badziewnych moim zdaniem rozgałęźników, podejrzewam, że gdybym połączył na ostro i taśmą omotał było by lepiej, Ale musze zachować pozory, bo mieszkanie jest wynajęte. Mam pytanko czy jest jakiś inny sposób na polepszenie odbioru i pomniejszenie strat w kablu?
  • Poziom 39  
    Sposób jest taki : kupujesz porządne rozgałęźniki i wstawiasz zamiast badziewnych . Musisz wiedzieć , że porządne mają co najmniej 3.5 dB tłumienia , więc cudów nie będzie ostatni tv dosrtanie mały sygnał .
  • Poziom 25  
    Albo wzmacniacz antenowy z określoną liczbą wyjść w dodatku z regulacją poziomu sygnałów wyjściowych. Taki mam u siebie - spełnia zadanie w 100 proc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Myślę, że lepiej zastosuj profesjonalny rozgałęźnik 1/3 i rozprowadź sygnał do każdego TV.
  • Poziom 21  
    mietex napisał:
    Albo wzmacniacz antenowy z określoną liczbą wyjść w dodatku z regulacją poziomu sygnałów wyjściowych. Taki mam u siebie - spełnia zadanie w 100 proc.
    Pozdrawiam.

A ile takie urzadzenie kolego kosztuje? A może masz schemat?
  • Poziom 25  
    To jest wzmacniacz szerokopasmowy AWS 144, kosztował dwa lata temu około 60 zł. Schematu niestety nie mam, a do środka nie zaglądałem nawet teraz się sobie dziwię dlaczego.
    Pozdrawiam.