Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei MateBook D14 + AM61 - Bluetooth (A2DP)

01 Wrz 2019 12:32 126 1
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam Huawei MateBook D14 do którego chciałem podłączyć słuchawki Huawei AM61 Sport Bluetooth, aby móc słuchać muzyki i ogólnie żeby cały dźwięk z laptopa był przkazywany na słuchawki. Parowanie przebiega prawidłowo i jest połączenie, tylko że jakość dźwięku jest tak zła, ze nie daz się tego słuchać. W panelu sterowania wygląda to tak:
    Wydaje mi się że na liście urządzeń powinna być dodatkowa pozycja "Słuchawki", a jej nie ma. Pozostaje pozycja "Zestaw słuchawkowy", która oferuje tylko jakość połączenia telefonicznego bez możlwiośći zmiany. No i faktycznie jakość tego dźwięku jest okrutnie zła.
    W ustawieniach Windowsa wyświetla przy słuchawkach tylko "głos", a powinno być "głos, muzyka":
    Gdy słuchawki są połączone z laptopem przez bluetooth, menadżerze urządzeń wygląda to tak:
    Pozycja A2DP z wykrzykinikiem, dotyczy właśnie słuchawek.
    Instalowałem różne sterowniki - starsze oraz najnowsze, wielokrotnie parowałem słuchawki, zmieniałem co się da, ale bez skutecznie. Wiem że problem nie leży w słuchawkach, tylko w laptopie/sterowniku, bo podłączałem słuchawki do stacjonarki (również z Win10) z adapterem Asusa USB-BT400 Bluetooth 4.0 i tam gra wszystko wyśmienicie, żadnych problemów.
    Czy możliwe jest że ten laptop 'nie ogarnia' A2DP i nie jest w stanie wysyłać dobrej jakości dźwięku przez bluetooth?
    W czym może tkwić problem i czy da się gop w ogóle naprawić? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam dokładnie taki sam problem, ale ze słuchawkami Edifier W830BT. Nie znalazłem rozwiązania.

/poszło, zainstalowałem plik
    Realtek Bluetooth A2dp Device Driver 1.0.119.2 for Windows 10