Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 1100 - Żywotność monochromatycznego ekraniku

01 Wrz 2019 17:31 153 8
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam obecnie kilka Nokii 1100, w tym jedną zupełnie nową (niebawem przyjdzie druga z Chin). Zakładałem już temat odnośnie żywotności Nokii 3310, teraz chciałem skonfrontować kwestie Nokii 1100.
    Martwi mnie trochę jej wyświetlacz - czytałem że żywotność ekranu LCD(przynajmniej w telewizorach)to góra 5 lat przy średnim użytkowaniu. A komórka przecież ma włączony ekran cały czas! Ile w takim razie wytrzyma mi moja Nokia?(jedna ma life timer 00:00, druga 11 godzin, trzecia 34 godziny). I są jakieś inne psujące się elementy w tych Nokiach? Czy ta 1100 jest trwalsza od 3310? Bo głównie z nadzieją na to zmieniłem telefon.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Miałem 1100 i uważam, że trudno określić jednoznacznie żywotność ekranu. Wszystko zależy od używalności, czy dba się o telefon, każde uderzenie czy wstrząs skraca na pewno jego życie. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
  • Poziom 16  
    Ja bardzo dbam o telefon. Wcale mi nie spada(mam go na smyczy od kluczy, którą nosze cały czas na szyi), wstrząsy też nie są spotykane. Czyli raczej uważa Pan żeby telefon mieć cały czas wyłączony, włączać go tylko gdy jest potrzebny?
    Panu ile służyła nokia? Ten telefon jest piękny pod tym względem dlatego że w swoich czasach byl już trochę przeżytkiem (w porównaniu np. do Nokii 3510i, lub 3200 wydanych w podobnym do niego czasie), więc trafiał do użytkowników którzy mało go używali, dlatego używane mają poniżej 50 godzin w life timerze(w przeciwieństwie do jednej z moich nokii 3210 która miała nabite ponad 140 godzin).
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Moja leciwa Nokia 1100 z kolekcji ma około 220 godzin rozmów, brak skaz na ekranie. Z tego co zauważyłem to jedynie w Nokiach 3510i zużywają się ekrany z wiekiem - są tam stare matryce pasywne TFT. Używaj jej i nie przejmuj się - nie padnie. Od Noki 3310 jest lepsza, gdyż jest nowsza, bardziej dopracowana i zużywa mniej energii.
  • Poziom 16  
    Z pewnością 1100 jest lepsza bo po pierwsze nie ma tych wadliwych styków baterii - nie trzeba nic podkładać pod baterię żeby stykało. No i baterię do niej łatwiej dostać.
    Poza tym nie ma gumki na włączniku, która parcieje po latach i trudno się ją wciska. Telefon uruchamia się z klawiatury.
    Jedyny minus jakiego się dopatrzyłem to że nie działa ładowanie z powerbanka(w 3310 i 3210 działało)ale to nie problem.
    A jest jakaś wadliwa część w Nokii 1100? Taka której trzeba mieć zapas na przyszłość?(nie licząc baterii)
    Na wszelki wypadek będę i tak ją wyłączał na noc, albo jak będę zajęty.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    W zapasie warto mieć obudowę z klawiaturą o ile uda Ci się dostać oryginał. Co do Powerbanka to mi nie działało ładowanie przez niego żadnej starej Nokii - one lubią pokazywać komunikaty "nie ładuje" jak im się ładowarka nie podoba. Polecam tą kwadratową Nokii. Lepiej kup kilka baterii i wymieniaj jak padnie w podróży (jakże długie jednak musiałyby one być - mi to trzymało ze 2 tygodnie).
  • Poziom 16  
    Obudowa to mały problem bo na estetyce mi nie zależy. Grunt żeby działało technicznie.
    Orientowalby się Pan może w jakich granicach jest żywotność ekranu LCD w nokii?
    Jedna z osób która sprzedała mi nokie 3310 uważała że miała ją jako jedyny telefon od 2001 do 2018. Gdzieś też czytałem o mężczyznie który używał nokii przez 15 lat.
    A wam ile służyły telefony?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Używaj aż się zepsuje, nie zastanawiaj się nad tym, to tylko telefon, na pewno nie będzie żyć wiecznie. Każdy się kiedyś zepsuje, a kiedy to nigdy nie wiadomo, nigdy nie określisz dokładnej daty i godziny. Jak się boisz że się popsują to kup na zapas kilkanaście sztuk sprawnych telefonów, na pewno nie wykorzystasz w swoim życiu wszystkich jeśli nie będziesz z nim plywac, używać go do mieszania betonu czy wbijania gwoździ.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Mam takie samo zdanie jak kolega wyżej, na zakończenie dopowiem jeszcze, że widuję u wielu starszych osób te stare Nokie, znajomy ojca używa 3510i od nowości aż do dzisiaj i wciąż działa idealnie. Ja używałem tego krótko, bo je głównie zbieram, mam z 10 sztuk 3310 i jedyne na co one padały to uszkodzony włącznik - niektórzy wciskali go tak mocno aż w końcu się wyrwał.
    Pozdrawiam