Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 gaśnie i nie wchodzi na obroty

01 Wrz 2019 18:47 234 3
  • Poziom 3  
    Witam mam problem ze swoim simkiem otóż gdy go odpalę on gaśnie i niechce wchodzić na obroty ponadto on jakoś inaczej chodzi tak jakby wył czasami a nie normalnie chodzi. Wykluczam gaźnik ponieważ (wiem że to nie jest zbyt zalecane) wlewam trochę paliwa pod świece i jest to samo. Świece włożyłem nową jednak ona leżała na półce nieużywana 2lata. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.
    Ps. Świeca jest lekko zakopcona i delikatnie wilgotna widać na niej paliwo ale odrobine
  • Poziom 22  
    Spróbuj zakręcić kranik i pchać na biegu bez ssania, manetka na full. Objaw jakby zbyt wysokiego poziomu w gaźniku, lewe powietrze (przez simeringi) lub słaba iskra.
  • Poziom 23  
    Pioterek27 napisał:
    Witam mam problem ze swoim simkiem otóż gdy go odpalę on gaśnie i niechce wchodzić na obroty ponadto on jakoś inaczej chodzi tak jakby wył czasami a nie normalnie chodzi.

Ja bym sprawdził, czy magneto się nie odkręciło.. Ściągnij dekiel(pokrywę) z prawej strony silnika, która osłania zębatkę łańcucha, i magneto, i sprawdż czy nakrętka od magneta jest dobrze dokręcona.
  • Poziom 25  
    Sprawdzić czy nie jest zerwany klin na magnecie.