Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Listwa z gniazdem E czy F (bolec czy uni-schuko)

adrianmarket 06 Wrz 2019 16:22 1113 32
    retrofood
    Moderator
    CMS napisał:
    retrofood napisał:
    które za najlepszą ochronę odgromową uznawały zapaloną gromnicę i podczas burzy wystawiały ją w oknie. Wiem, bo widziałem na własne oczy.

Z tą świecą, to nie jest do końca taka bujda na resorach.
    Gromnica nie mogła nie być bujdą, skoro wystawiano ją w zamkniętym oknie, a najwyższym punktem domu był komin. Jeśli już, to działała w 1/10 procenta w kierunku jonizacji powietrza, tak samo jak ognisko. Czyli jako źródło jonizacji powietrza, "zachęcającej" ładunek elektryczny do wybrania tej drogi podczas wyładowania.
    A mnie uczono już wtedy, kiedy byłem "zuchem", czyli kandydatem na harcerza, że nie wolno palić ogniska podczas burzy. Bo ognisko "ściąga" pioruny. Nie znałem wtedy mechanizmu tego "ściągania" ale to jest właśnie prawdziwe.
    Natomiast zapalona gromnica pełniła li tylko rolę sygnału do Matki Boskiej, że tu mieszkają wierzący i żeby ochroniła ten dom przed piorunami.
    Nie było i nie ma innej roli gromnicy, co nie oznacza, że jej zapalenie nie wpływa pozytywnie na samopoczucie wierzących. Tak samo jak danie na mszę zamiast opłaty składki ubezpieczenia.
    CYRUS2
    Poziom 40  
    retrofood napisał:
    "nie tylko mędrca szkiełko i oko....."
    Przykład: wróciłem dziś z zagranicy i tam syn ciężko w nocy zachorował.
    Żona była 1500 km dalej, i babcia jej się w nocy przyśniła,w sytuacji, że syn siedzi poskręcany chorobą.
    Babcia nie żyje 27 lat.

Niewykluczone, że gromnica niektórym pomogła.
    Z powodów których nie znamy.
    Co wcale nie oznacza, że gromnica może zastąpić piorunochron.
    Są ludzie którzy po bardzo długim niedotlenieniu budzą się bez uszkodzenia mózgu.
    retrofood
    Moderator
    CYRUS2 napisał:
    retrofood napisał:

Cytat błędny, to nie są moje słowa.

CYRUS2 napisał:

Niewykluczone, że gromnica niektórym pomogła.
    Z powodów których nie znamy.

Wszak napisałem, że danie na mszę wielu ludziom obniża ciśnienie.