Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista - brak internetu przez WiFi.

01 Wrz 2019 20:05 210 8
  • Poziom 26  
    Od kilku dni mam awarię Neostrady, więc na ten czas zorganizowałem sobie zastępczy dostęp do internetu. Mianowicie kartę SIM (Netia) z telefonu przełożyłem do szczęśliwie posiadanego routera Huawei E5573. I internet jest, tak WiFi jak i przez kabel USB. Z tym, że jest problem z drugim komputerem u mamy, na którym jest nieszczęsny Windows Vista (z którą co chwila mam jakieś problemy). Tam internet jest tylko po podłączeniu routera przez USB. Przez WiFi jest komunikat "tylko lokalne" (sygnał z routera jest bardzo dobry, samo wykrywanie sieci WiFi przebiegło bez problemów). Próbowałem zmieniać ustawienia sieciowe i zapory ale nic to nie dało. Nie jest to problem routera, bo na tablecie z Androidem internet przez WiFi jest.
  • Poziom 10  
    To powinno pomóc.

1. Naciśnij Start, wpisz regedit w polu Rozpocznij Wyszukiwanie, a następnie wybierz regedit z listy programów. - Jeżeli zostaniesz poproszony o wpisanie hasła administratora - wpisz go a następnie naciśniej Kontynuuj.
    2. Odnajdź i zaznacz podklucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID} W podanej ścieżce {GUID} oznacza adapter sieciowy odpowiedzialny za aktualne połączenia z siecią
    3. W menu Edycja wybierz Nowy, następnie wybierz Wartość DWORD (32-bit).
    4. Edytuj Nową Wartość #1; Wpisz DhcpConnEnableBcastFlagToggle, i potwierdź ENTER.
    5. Wybierz prawym przyciskiem myszy na DhcpConnEnableBcastFlagToggle, i wybierz Modyfikuj.
    6. W polu Wartość wpisz 1, i naciśnij OK.
    7. Zamknij rejestr.
  • Poziom 26  
    U mnie nie ma {GUID}. Są tylko cztery identyfikatory złożone z kilkunastu liter i cyfr.
  • Poziom 10  
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\ID for Adapter\Connection

(Id for adapter) to będą znowu ciag cyfr i liczb.
    Sprawdź w pierwszym z nich klikajac w connection czy będzie tam
    W polu name napisane polaczenie sieci bezprzewodowej.
    Jeśli tak to znaczy że ten id of adapter jest tym który nas inreresuje.
    Powróć do poprzedniego rejestru i wejdź w ten id gdzie {guide} poprostu oznaczało ten ciag cyfr i liczb.
  • Poziom 26  
    Micenter napisał:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\ID for Adapter\Connection

(Id for adapter) to będą znowu ciag cyfr i liczb.
    Sprawdź w pierwszym z nich klikajac w connection czy będzie tam
    W polu name napisane polaczenie sieci bezprzewodowej.
    Jeśli tak to znaczy że ten id of adapter jest tym który nas inreresuje.
    Powróć do poprzedniego rejestru i wejdź w ten id gdzie {guide} poprostu oznaczało ten ciag cyfr i liczb.

Wszystkie Twoje porady rejestrowe zastosowałem. Nie pomogło.

KOCUREK1970 napisał:

Jest już zainstalowany SP2.
    Jeszcze jedno: do momentu awarii Neostrady internet WiFi z FunBoxa działał. Czym różni się dla Visty WiFi z Huaweia od WiFi z FunBoxa?
  • Specjalista Sieci, Internet
    kaem napisał:
    Czym różni się dla Visty WiFi z Huaweia od WiFi z FunBoxa?

Rodzajem szyfrowania, samym kluczem szyfrowania.