Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrzewanie sie silnika jednofazowego

01 Wrz 2019 20:49 204 2
  • Poziom 13  
    Witam,

Mam problem z silnikiem Einhell od krajzegi. Calkiem niedawno zostal przezwojony. Nagrzewa sie znacznie w ciagu 15min. i wyłącza przez wewn. zabezpieczenie termiczne. Nowy kondensator rozruchowy na jakim dziala to 30uF. Silnik nie posiada odśrodkowego wyłącznika. Czy możliwe, ze kondensator ma za małą pojemność? Jakie mogą być przyczyny takiego przegrzewania?

Moc silnika na tabliczce: S1 1500 W, S6 2200 W

Pozdrawiam

[/img]
  • Specjalista Automatyk
    Kolego zgłoś się do osoby która przewijala ten silnik.
    Usłyszysz, że wszystko jest ok, ale aby mieć argumenty to musisz zrobić dokładne pomiary napędu.
    Ja takich dyskusji w swojej historii miałem kilkadziesiat.
  • Moderator
    pirates21 napisał:
    Czy możliwe, ze kondensator jest za słaby?
    Słabość nie jest parametrem kondensatorów. Jest nim natomiast np. pojemność. Tyle, że w tym przypadku raczej to nie ma znaczenia.

Symbol S6 oznacza, że silnik jest przeznaczony do pracy przerywanej z przerwami jałowymi. Każdy okres składa się z czasu pracy przy stałym obciążeniu i czasu pracy przy biegu jałowym. Czas pracy maszyny trwa przynajmniej do momentu osiągnięcia stanu równowagi cieplnej. Podając parametry maszyny uwzględnia się jej względy czas obciążenia np. S6 25%.
    Z doświadczenia Ci podpowiem, że jestem zdziwiony iż ten silnik jeszcze się nie spalił. On jest zwyczajnie przeciążany! S1 i 1,5 kW to mizeria. Silnik jednofazowy do krajzegi jest nieporozumieniem.