Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obliczenie skrzyni BR - sprawdzenie projektu

02 Wrz 2019 00:03 60 1
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Chcialbym prosic bardziej zaawansowanych maniakow CA o sprawdzanie mojej propozycji na skrznie BR do 2 subow jl audio 10w3v3

Tutaj obrazek projektu producenta dla jednego glosnika
    https://www.jlaudio.co.uk/10w3v3-2-car-audio-w3v3-subwoofer-drivers-92150

Jesli dobrze rozumiem to wystarczy zrobic skrzynie o pojemnosci netto 2x wiekszej i port tez 2xwiekszy (wlot) zachowujac ta sama dlugosc?
    Problem w tym ze dlugosc portu nie zgadza mi sie z tym od producenta i nie wiem co zrobic, kompensowac wysokoscia skrzyni zeby wydluzuc port?
    W zalaczniku zapodaje moja propozycje i chcialem sie spytac czy taki box bedzie optymalny pod ten zestaw czy bedzie to jeden wielki kicz?

Dzieki z gory
  • Poziom 29  
    Witam. Jeśli ktoś w projekcie obliczył dobrze dla jednego głośnika objętość obudowy i wylot bass reflex to dla dwóch x2 nie powinno być kiczem choć lepiej byłoby z obu stron dać o połowę mniejsze wyloty, wtedy każdy głośnik będzie miał identyczne "otoczenie" oraz kosmetycznie będzie lepiej się to prezentować w bagażniku, tak symetrycznie. Długość portu jeśli Ci się nie zgadza (jeśli wychodzi za krótka) to możesz ją wydłużyć jak piszesz. Pozdrawiam.