Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam radia do samochodu.

02 Wrz 2019 05:19 261 21
  • Poziom 5  
    Zamontowalem w samochodzie po uprzednim wygluszeniu drzwi głośniki AS x165evo oraz subwoofer AS HX10SQ. Podłączyłem to pod radio alpine cde 111r bo tylko takie mialem na stanie i tu pojawia się problem bo gra to średnio. Jakbym nie grzebał w ustawieniach to nie wiele się zmienia. Najwiekszy problem jest z basem bo jeat jakis taki powolny a gdy slucha sie glosniej to dzwięk męczy. Jeśli to wina radia to tu więc zwracam się o pomoc. Czego szukać i jakie pieniądze należałoby przeznaczyć na radio? Wybrał bym raczej używkę by było taniej bo już i tak wydałem dużo na nagłośnienie :| . Nie potrzebuje by miało jakieś gadżety. Wystarczy aux i płyty.
  • Poziom 25  
    A jaki masz wzmacniacz do tego? Jak wszystko ustawione? Ja bym szukał alpine ute-92bt albo pioneer mvh-s310bt jak ma być taniej.
  • Poziom 5  
    Keenwood kac ps 300t. Pod wzmacniaczem jest tylko subwoofer. Ustawilem wszystko na 0 a subwoofer ciutke podkrecilem na wzmacniaczu
  • Poziom 25  
    Jaką skrzynie masz do tego głośnika. I najważniejsze jak masz ustawione filtry na suba i ewentualnie na głośniki
  • Poziom 5  
    Skrzynie mam szczelinowa którą zrobiono dla mnie specjalnie pod ten głośnik. operation na mono
    filter na LPF
    infrasonic na on
    input na unbalanced
    pokretlo LPF na 80hz
    no i ostatnie pokrętło input level ustawiłem na 2v
  • Poziom 25  
    Lpf na pewno możesz dać niżej. Okolice 50hz będą ok. Spróbuj też odwrócić fazę suba. Co do gaina to najlepiej by było ustawić chociażby miernikeim. Spokojnie znajdziesz instrukcje na necie. Ogólnie co do twojego zestawu to faktycznie wymienił bym radio. Szukaj takiego co ma minimum 2 pary rca z filtrami i przydały by się czasówki. Te co polecałem powinny być spoko. A i pomyślał bym o wzmaku na przód :p
  • Poziom 5  
    Boję się że alternator może nie dać rady:/
    Ale pod samym radiem nadaje się to wyłącznie do spokojnego słuchania
  • Poziom 25  
    Bez przesady. Wzmacniacz 2x50w spokojnie wystarczy a prądu weźmie tyle co światła :p i to na pełnej mocy. A i przydało by się włączyć filtr hof na głośników żeby odciąć najniższe częstotliwości. Od nich jest sub. Na początku spróbuj z tym lpf na suba. Daj na 50hz. No i oczywiście equalizer i wszelkie podbicia w radiu wyłącz.

Widzę w instrukcji radia że masz tam funkcje hpf. Włącz ja na około 60-80hz. I w system subwoofer daj sys1. Dodatkowo gain suba ustawiaj na głośności suba na +15. Potem miernikiem ustaw gain. Na necie znajdziesz poradnik. Potem regulujesz głośność suba w menu radia.
  • Poziom 5  
    Ostatnia nadzieja. Zrobię tak jak piszesz i dam znać czy pomogło:)
  • Poziom 25  
    Ewentualnie gain możesz ustawić tak:
    Ustaw wszystkie filtry lpf i hpf, następnie muzyka i kręcisz volume aż przód będzie charczeć. Lekko cofasz i tak zostawiasz. Teraz kręcisz gain aż będzie odpowiednia ilość basu względem przodu (w radiu głośność suba na +10 żeby mieć jakąś regulacje)
  • Poziom 5  
    Niestety gra to najlepiej gdy włączę opcję defeat ale wtedy przód szybko wysiada oraz nie da się nic zmienić w ustawieniach wtedy. W opcjach jest ustawienie bass i gdy ustawie na 60 to nie ma uderzenia ,gdy ustawie 200 to nie ma niższego basu. Wszystkie opcje pomiędzy czyli 80 i 100 są również beznadziejne... już brakuje mi siły do tego
  • Poziom 25  
    Defeat to wyłączenie całkowicie filtrów, eq itp. Nie rozumiem tego ustawienia bass. Jak to w equalizerze to tam ma być wszystko na 0. Eq na flat. A ustaw tylko filtr suba na 50hz (lpf). A hpf na 80hz żeby uciąć bas z głośników przednich.
  • Poziom 5  
    Te ustawienia są w sound tam gdzie hpf. Kiedy wyłączę defeat to włącza się też ustawienie bass i muszę coś wybrać od 60 do 200 bo wyłączyć się nie da. A gdy jest włączone defeat to nawet hpf w opcjach nie mogę zmienic.
  • Poziom 25  
    Czaje. To bez różnicy jaką wartość ustawisz. Byle level basu był na 0 a nie na plus czy minus 7. Tak samo trable na 0. Wtedy będzie tak jak Defeat tylko będą działały filtry. Loudness na off. Balans i fader na 0. Ewentualnie lekko na prawo bo prawy głośnik jest dalej a radio nie ma czasówek. Hpf daj na 60 lub 80hz. Subwoofer na on i sys1. Nie widzę w instrukcji opcji lpf na suba. Ale możesz na wzmaku ustawić około 50hz
  • Poziom 5  
    Wygląda na to że po prostu to radio jest winne.. podłączyłem właśnie jvc kolegi które kupił za 200 zł. Gra lepiej ale ciszej i nie musiałem grzebać w opcjach oprócz włączenia subwoofera.
  • Poziom 25  
    Mi się wydaje że wystarczy ogarnąć to co masz i będzie oki. Albo zresetować ustawienia i zacząć od nowa ustawiając tak jak pisałem :p
  • Poziom 5  
    A może to być wina zbyt słabego napędu przodu? Bo wydaje mi się że troszkę słabo się to zgrywa...
  • Poziom 25  
    No na przód wzmacniacz by na pewno nie zaszkodził. Ale piszesz że na default gra Ci ok. Więc według mnie wystarczy ustawić tak jak pisałem. Czyli bass, trable, loud na 0 i ustawione filtry hpf i lpf na wzmaku . A jak przód masz za cichy to po prostu ścisz suba :p
  • Poziom 5  
    Udało mi się osiągnąć efekt dając przód hpf na 100 i na skrzyni trochę podnioslem tak do 120.
  • Poziom 25  
    Dla mnie bez sensu trochę. Przód masz całkiem dobry i drzwi wygłuszone więc zjechał bym chociaż do 80hz. A sub na 120hz to już w ogóle bez sensu bo tam już słychać muzyke a nie sam bas. Maksymalnie 80hz się daje. A u Ciebie przy tym przodzie dałbym 60hz. No i warto odwrócić fazę subwoofera i zobaczyć czy nie zgrywa się lepiej z przodem (zamienić plus z minusem przy głośniku). Ogólnie trzeba dążyć do takiego efektu żeby nie było słychać suba z bagażnika tylko jakby z przednich głośników
  • Poziom 5  
    Dobra ustawiłem wszystko tak jak mówiłeś i dalem suba w przeciwfazie oraz troszkę go skrecilem i teraz już jest fajnie :) Ale przy okazji mogę się doradzić jaki wzmacniacz mógł bym dac pod przód?
  • Poziom 25  
    Wszystko zależy jaki budżet. Można poszukać jakiegoś używanego rockforda. Albo sony xm6020