Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet M276n - wada oprogramowania a może czujnik?

02 Wrz 2019 09:29 105 1
  • Poziom 11  
    Witam, mam dziwny problem z drukarką HP LaserJet Pro 200 color MFP M276n.
    Mianowicie - drukarka włącza się normalnie, ładuje się menu główne i przykładowo chcę wydruk raportu sieci.
    Wtedy zaczyna się problem, ponieważ pierwsza strona wydruku się zacina w tylnej "komorze" i wyskakuje monit o zacięciu papieru, po usunięciu papieru, startuje druga strona i po chwili wyskakuje komunikat "Tylne drzwi otwarte" automatycznie znika po około sekundzie i pojawia się napis "Inicjalizacja" chwilę "pomieli" i zaraz znów "Tylne drzwi otwarte". Taka pętla jest dopóki nie otworzę realnie tylnych drzwi. Po zamknięciu znowu wpada w te błędne koło.
    - Zrobiłem aktualizacje oprogramowania i factory reset, problem występuje nadal więc postanowiłem sprawdzić czujnik i drzwiczki.
    Wyciągnąłem mechanizm czujnika (zdj. 1 i 2) wygląda normalnie na nieuszkodzony, sprężynka nie pęknięta. Mechanizm na tylnych drzwiczkach też wygląda w porządku (zdj. 3).
    Teraz sprawa wygląda tak - po wyjęciu mech. czujnika czujnik pozostaje pusty (zdj. 4). Po uruchomieniu drukarki i puszczeniu czegoś do druku np. tego raportu sieci sprawa wygląda tak:
    - drukarka normalnie startuje jak wcześniej
    - pierwsza strona wychodzi bez zastrzeżeń
    - pojawia się na ułamek sekundy komunikat "Tylne drzwi otwarte"
    - zaraz po nim "Błąd drukarki. Kliknij OK by przejść dalej" (żadnego kodu błędu, po prostu błąd) drukarka w tym czasie cały czas "mieli"
    - po kliknięciu OK drukarka cały czas "mieli" i po kilkunastu sekundach w końcu puszcza drugą stronę która zacina się mniej więcej przed wyjściem do tej półki na którą wychodzą gotowe kartki (na górze drukarki)
    - po odblokowaniu zaciętego papieru sekwencje powtarzam od nowa, ponieważ raport sieci jest na dwóch stronach

Wiem, że trochę chaotycznie opis ale starałem się wytłumaczyć to jak najlepiej. Czy ktoś potrafi pomóc mi z tym problemem?
    Jeśli potrzebne jakieś dodatkowe informacje czy zdjęcia odnośnie drukarki proszę pisać.

Zdj.1

Zdj. 2

Zdj. 3

Zdj. 4

• Poziom 11  
    haloo??? ktoś pomoże? :)