Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LG Nexus 5 - Zapętlony reset po podłączeniu ładowarki

02 Wrz 2019 10:14 174 13
  • Poziom 24  
    Ostatnio mam problem z Nexusem 5. Padł i nie chce się włączyć.
    Po podpięciu ładowarki wyświetla się "Google", gaśnie i tak w kółko.

Myślałem, że bateria, ale po wymianie jest to samo.

Co może być przyczyną?
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Standardowo w tym modelu uszkodzony wlacznik - caly czas zwarty przez co sie telefon sie restartuje. Nalezy wymienic przycisk wlacznika.
  • Poziom 25  
    Standardowo to w tym modelu padła płyta główna i teraz jest tzw. Bootloop.
    Da się to obejść instalując zmodyfikowany system wyłączający dwa rdzenie.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    arekb81 napisał:
    Standardowo to w tym modelu padła płyta główna i teraz jest tzw. Bootloop.

Podejrzewam, ze mylisz Nexusa 5 z 5X-em w ktorym taki problem faktycznie czesto sie pojawial. 5-ki z kolei mialy wadliwe wlaczniki (jak i Samsungi, Nokie i wszystko co z tego typu wlacznika korzystalo) oraz problemy z mikrofonem. Bootloop z winy CPU/RAMu nie byl w tym modelu tak czesty jak w pozostalych LG-kach.
  • Poziom 25  
    Faktycznie, pomyłka z mojej strony. Cały czas mam w świadomości, że Nexusy 5 już dawno wyginęły.
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Super, dzięki wielkie za wskazanie przyczyny. Możecie polecić gdzieś serwis, który przelutuje mi ten przycisk?
    Telefon mam jako drugi, jest wystarczający i jeżeli będzie to niewielki koszt, to chciałbym naprawić.
  • Moderator - GSM
    Poszukaj w swojej okolicy serwisu GSM powinni ogarnąć temat.
  • Poziom 24  
    Powiedzcie mi jeszcze tylko - ile wg Was powinna kosztować taka usługa? Samo przelutowanie przycisku, bez części.
  • Poziom 24  
    KaziuWichura napisał:
    Samo przelutowanie przycisku, bez części.
    Ten przycisk jest zwarty, więc jak chcesz to naprawić bez części? Za samą robociznę musisz się dowiedzieć w pobliskim serwisie. Cena zawsze zależy od wielu czynników takich jak lokalizacja, miasto, czy robotę wykonuje pracownik, czy sam wlaściciel itp. itd.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Chodziło mu zapewne o cenę samej usługi. Włącznik pewnie kupi we własnym zakresie.
  • Poziom 24  
    Tak, tak. Dokładnie o to mi chodzi :)
  • Poziom 24  
    nutergsm napisał:
    Włącznik pewnie kupi we własnym zakresie.
    KaziuWichura napisał:
    Dokładnie o to mi chodzi
    Nie wiem, czy uda się znaleźć serwis w takim przypadku. Pamętaj, że serwis zarabia trochę na robocie i trochę na częściach, ponadto pozostaje gwarancja na część. Ja osobiście takich zleceń nie biorę i większość moich znajomych z branźy również tego nie robi. Znajdź kogoś, kto ma w domu hot gun i niech Ci wymieni w ramach praktyki ;)
  • Poziom 24  
    Jasne, rozumiem. Kupiłem, bo miałem nadzieję, że może samemu mi się uda, ale jak zobaczyłem rozmiar to zrezygnowałem :)
  • Poziom 24  
    Wymienione, działa! Serdeczne dzięki!