Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału DVB-T za sumatorem

kowalmisiek 04 Wrz 2019 09:15 489 36
    _kli_
    Poziom 35  
    kowalmisiek napisał:
    UE55KS7000

kowalmisiek napisał:
    Ta spoko bo odbierze mux 8

Jest taka możliwość, ale pewności nigdy mieć nie można. Dotyczy to także tej małej combo od Dipol-a.
    kowalmisiek
    Poziom 10  
    Prawdopodobnie jutro będę miał do testów pełnometrażową antenę siatkową. Zobaczę jak na niej działa Rabka. Jeśli się poprawi siła sygnału i zadziała mi to przez sumator to będę się dalej bawić. Jak nie zadziała to będę musiał olać temat chociaż już trochę pieniędzy wywaliłem na to.
    kowalmisiek
    Poziom 10  
    Panowie. Jak się okazało kolega miał nie antenę siatkową a kierunkową.
    Takie coś:
    https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-60_dvb-t_uhf_A1610.htm

Na niej miałem już na fergusonie około 75-77% na poszczególnych muxach poza mux 8. Co ciekawe jakimś cudem złapało mi na niej mux 8. Co ciekawe chyba nawet z Chorągwicy chociaż to inny kierunek 191,5Mhz. Tylko na niej był bardzo słaby sygnał 69%. Jak chodzi teraz o sumator TV+SAT. Po podłączeniu do sumatora działały mi MUX 1, 2, 3. Mux 8 z wiadomych przyczyn nie złapał. Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem zamawiając wcześniej tą antenę którą polecał kolega _kli_.
    Zamówiłem tą antenę http://www.anprel.sklep.pl/p99,antena-tv-kpl-...olem-3dx-mux-8-polaryzacja-pionowa-a1013.html
    Myślicie że sobie poradzi równie dobrze co ta z dipola? Gadałem z gościem z tego sklepu i powiedział mi że na tej siatkowej nie odbierze mi radia DAB bo symentyzator nie puści. Potrzebuje kupić taki symentyzator który wszystkie częstotliwości puszcza tylko nie wiem gdzie taki zdobyć? Ewentualnie jak nie znajdę to kabel podłączę bezpośrednio do anteny i po sprawie.
    Tylko teraz boje się że ta siatkowa nie poradzi sobie tak dobrze jak kierunkowa z dipola.
    Co sądzicie?
    LeDy
    Poziom 43  
    Tu masz symetryzator co przepuści.
    Bardzo ciekawa antena.
    _cheetah_
    Poziom 38  
    kowalmisiek napisał:
    Jak się okazało kolega miał nie antenę siatkową a kierunkową.
    Dołożę ci zmartwień - obie anteny są kierunkowe, i nie wnikając w szczegóły - jakbym miał wskazać - powiedziałbym w tym przypadku - siatka.

kowalmisiek napisał:
    Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem zamawiając wcześniej tą antenę którą polecał kolega _kli_.
    Zamówiłem tą antenę http://www.anprel.sklep.pl/p99...polaryzacja-pionowa-a1013.html
    Myślicie że sobie poradzi równie dobrze co ta z dipola?
    Wiesz, przy ścianie nie ma reguł, ale siatki spisują się w takich okolicznościach zwykle znacznie lepiej. Dodatkowo, siatka sama z siebie potrafi lepiej lub gorzej odbierać III pasmo, a ta ma jeszcze dodatkowy dipol na III pasmo (DVB-T/DAB), więc masz dużą szansę na DAB i mux-8.

Ale, my tu swoje, a za chwilę życie to wszystko zweryfikuje...

kowalmisiek napisał:
    Potrzebuje kupić taki symentyzator który wszystkie częstotliwości puszcza tylko nie wiem gdzie taki zdobyć? Ewentualnie jak nie znajdę to kabel podłączę bezpośrednio do anteny i po sprawie.
    Ta antena nie ma chyba w momencie sprzedaży żadnego symetryzatora, trzeba dokupić osobno. U nich to byłby:
    taki (bardziej, jeśli zależy na VHF i dole UHF)
    lub
    taki (bardziej, jeśli zależy na UHF)
    a ja bym włożył:
    taki (VHF/UHF)
    Z tym, że antena powinna zadziałać z którymkolwiek, z poszczególnymi będzie różnie na różnych kanałach. Bez też pójdzie, znowuż trochę inaczej... ;)

Nie stresuj się na zapas...
    kowalmisiek
    Poziom 10  
    Tzn ja z tym gościem ze sklepu gadałem i mówił mi że jak chcę żeby odbierała pełny zakres kanałów razem z DAB+ to muszę kupić symentyzator na wolnym rynku który to obsługuje bo oni takiego nie mają. Dlatego zapytałem tu czy ktoś wie gdzie taki można zdobyć który ma pełny zakres czyli wszystkie muxy i DAB + FM. Nie jestem elektronikiem więc sam tego nie zrobię. Wolę kupić. Wiem że w Krakowie w dipolu też nie mają takich cudów. Dlatego będę musiał zapłacić pewnie za przesyłkę 5x tyle co za sam symentyzator. Dajcie jakiś link do sklepu chyba że ktoś z Krakowa jest co takie cuda ma?