Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 106 1.1 60KM na LPG sam dodaje gazu, a na benzynie się dławi

02 Wrz 2019 15:33 114 1
  • Poziom 8  
    Cześć!

Proszę o poradę. Mam Peugeota 106 II 1998r, 1.1 60KM z instalacją LPG sterownik: Landi LES 98 Advanced, monowtrysk Bosch.

Podczas jazdy na LPG auto czasem samo dodaje sobie gazu... i to dosyć konkretnie... po wciśnięciu sprzęgła wyje na wysokich obrotach. Jedyne rozwiązanie to zgaszenie lub przełączenie na benzynę.
    Dzieje się to gdy przestaję dodawać gazu i samochód zaczyna hamować silnikiem. Dodam, że obserwuję mechaniczne samoczynne wciskanie pedała gazu.

Teraz zaczął również strzelać w tłumiku gdy jadę na gazie.

Na benzynie z kolei samochód zaczyna się dławić i obroty mocno falować.

Przeczyściłem silnik krokowy... wydaje się, że rusza się poprawnie.
    Wyczyściłem przepustnicę, raczej nie zacina się.
    Linka gazu chodzi płynnie (sprężyna wyczyszczona itd), raczej wykluczam możliwość fizycznego zawieszania się przepustnicy czy linki gazu.

Przed chwilą jeszcze zaobserwowałem, że po zaparkowaniu na wolnych obrotach na benzynie samochód chodził w miarę równo (czasem przegazowuje), ale po dwóch minutach sam zgasł, a następnie silniczek krokowy jeszcze z 30 sekund ruszał się energicznie przód tył...

Co może być przyczyną?

Z góry dzięki za sugestie
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Wychodzi na to, że problem stanowił czujnik temperatury w głowicy silnika. Po przeczyszczeniu styków, samochód pali poprawnie. Być może konieczna będzie wymiana.

Pozdrawiam