Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota pilot centralnego zamka - Brakujący element w pilocie

02 Wrz 2019 15:49 126 7
  • Poziom 3  
    Witam forumowiczów.
    Mam pilota od Toyoty Corolla z którym mam problem.
    Kąkretnie chodzi mi o element jaki tam brakuje w zaznaczonym miejscu.
    Nie wiem co tam powinno być przylutowane i jakie jego parametry.
    Na internecie znalazłem fotke ale zdjęcie nie wyraźne i nie wiem co tam przylutować.
    Pilot normalnie reaguje na przyciski otwieranie/zamykanie dioda w tym czasie mruga jak nacisnę tylko nie nadaje sygnału - Sprawdziłem czytnikiem częstotliwości do pilotów.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w identyfikacji tego elementu?
    Dołączam fotkę pilota z którym walczę.
    Ps. Na zdjęciu to ja mam zrobioną zworkę w tym miejscu bo próbowałem na krótko czy zadziała i bez zmian.

• Poziom 38  
    U mnie w tym miejscu wlutowana jest biała kostka, wielkością podobna do elementu wlutowanego pod przyciskiem. Na górnej powierzchni na dole jest jakby chyba metaliczny, jakby złoty. Przypuszczam, że może to być kondensator. Czy jest tam jakiś napis trudno mi stwierdzić, zaglądałem tam pod kątem przez lupę.
  • Poziom 3  
    Do gimak.
    Mógłbym prosić o fotki tej płytki i tego elementu co ty masz w pilocie???

Dodano po 6 [godziny] 29 [minuty]:

Po długim dochodzeniu po za internetem i forum wiem już co to za element.
    Okazuje się że to dławik ceramiczny w 0603.
    Parametrów nie znam ale to kwestia czasu.
    Pozdrawiam i temat zamykam
  • Poziom 38  
    elekt80b napisał:
    Okazuje się że to dławik ceramiczny w 0603.

Masz rację, u mnie wygląda to jak na tym zdjęciu
    z tym, że ten ciemny pasek w moim pilocie jest trochę węższy i kolor jego nie jest szary jak na zdjęciu, ja bym go określił jako złoty.
    Zdjęcie miałem zamiar zrobić jutro przy świetle dziennym, ale chyba już nie trzeba.
    Specjalnie dużo na nim nie byłoby widoczne, robione byłoby pod kątem, przez otwór po przycisku, bo nie umiem wkładki wyjąć z obudowy, a boję się ją chama wyjmować, żeby jej przy okazji nie uszkodzić.
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Rezonator kwarcowy na tym zdjęciu to jest SAW z oznaczeniem 100. Jaka jest jego wartość bo szukam na necie i znalazłem w podobnej obudowie ale jest inaczej opisany jako 433 czy to jest to jest ten sam co na zdjęciu tej płytki w/w.???

Dodano po 14 [minuty]:

Ps. Jak mam znaleźć w pdf specyfikacje układu który znajduje się na mojej płytce. Oznaczony jest: JAPAN 76196 ....
    W Datasheet nie pokazuje mi w cale tego układu.
    Może źle coś wpisuje.?
    Szukam specyfikacji itp tego układu bo może tam znajdę wartość dławika ceramicznego choć dla porównania.
    Gdzieś czytałem na necie ze od 18-80nH czy coś takiego ale nie jestem pewny.
  • Poziom 38  
    Niestety, ale ja nie czuję się na siłach, aby w tej materii coś więcej pomóc.
  • Poziom 3  
    Witam.
    Przyszły zamówione dławiki z przedziału od 18nH - 100nH.
    Naprawde warto poświęcić troszkę czasu i groszowa sprawa i pilot ożył.
    Po długim oczekiwaniu za efektem pilot działa i sygnał powrócił prawidłowy. Sprawdzałem na częstotliwościomierzu efekt 433.92 MHz jest nadawany z pilota 😎😎😎😆😆😆
    Wartość dławika to: 47nH.
    Podaję tę wartość na przyszłość dla innych gdyby mieli ten sam problem co ja
    Także wszystko ok.
    Pozdrawiam
    Problem rozwiązany i zamykam.
  • Poziom 38  
    elekt80b napisał:
    Podaję tę wartość na przyszłość dla innych gdyby mieli ten sam problem co ja

I tak powinno być, że pytający, powinien poczuwać się do poinformowania jaki był finał sprawy - czy uzyskane rady były trafne, a to się rzadko zdarza. Plus odemnie.