Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel nawiewu Climatic Fabia 1.9sdi 2003r (Zwarcie, masa..) temat dla elektryka

02 Wrz 2019 22:11 105 2
  • Poziom 2  
    Witam. Problem dość nietypowy, rozebrałem już pół samochodu.Temat dotyczy instalacji CLIMATIC (nie climatronic)
    Włączam światła pozycyjne, podświetlają sie zegary, wlacznik świateł panel klimatyzacji, nawiewu... Itp. Ogólnie wszystko jak powinno być. W tej pozycji przekręcam kluczyk na zapłon i podświetlenie panelu climatic gaśnie, gdy silnik włączony również to występuje . NIE mogę wtedy sterować klapą obiegu i AC. Sama dmuchawa działa prawidłowo. Bezpieczniki sprawdziłem... Jedyne co spostrzegłem to że po wyjęciu bez. nr. 12 (klimatyzacja, obieg zamknięty) podswietlenie wraca, ale nadal brak kontroli nad nad przyciskami obiegu i AC. Ponowne włożenie bezpieczniki powoduje gaśnięcie panelu. Klimatyzacja działała dopóki nie zacząłem dłubać przy dmuchawie. Z tego wszystkiego rozumiem że gdzieś jest zwarcie, może kabel masowy, może jakiś przekaźnik stanął. Ciężko znaleźć schemat i budowę tego układu w internecie
    Maje auto SKODA FABIA HB 1.9SDI 2003
    youtu.be/cdtdR-n9qIo
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Czy po odpaleniu nie działa coś jeszcze? Wygląda na uszkodzoną kostkę stacyjki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Działa wszystko, bez zastrzeżeń. Tylko ten panel gaśnie jak włączę zapłon. Mruganie na sekundę po przekręceniu kluczyka przycisk od obiegu lub AC i znika podświetlenie. Sprawdzałem panel miernikiem i napięcie jest podowane normalnie. Lecz brak sterowania. Dodać mogę jeszcze że w momencie przekrecania kluczyka słychać Podwójne kliknięcie jakiegoś przekaźnika pod maską z okolic sprężarki lub alternatora ciężko jest mi to zlokalizować bo nie ma kto stanąć i patrzeć w którym miejscu dokładnie klika