Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II - nie odpala immobiliser

02 Wrz 2019 23:49 285 13
  • Poziom 14  
    Witam.

Auto to Renault Clio II z 2001 roku. Silnik 1.4 16V benzyna. Sterownik Sirius 34.

Objawy.
    Auto po postoju auto nie odpala / nie kręci. Miga czerwona dioda od immobilisera.
    Otwarcie i zamknięcie centralnego zamka powoduje że lampka zaświeci się na stałe, rozrusznik zakręci, ale nie odpali.
    W sterowniku jest jeden błąd dotyczący sygnały z pedału gazu. Skasowanie błędu powoduje, że auto zaczynać odpala przez jakiś czas (kilka godzin).

Po postoju przez klika godzin problem występuje ponownie.
    Skasowanie błędu powoduje odpalenie bez problemu.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Immo off .Bo cały czas będziesz miał z tym problem.
  • Poziom 14  
    Domyślam się.

Sirius 34 "klepaczka" nie ogarnia.

Emulator? Może ktoś polecić sprawdzony?
    Ewentualnie jakiś inny sposób?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Sirius 34 to elektroniczna przepustnica , od immo bym się odczepił i szukał gdzie indziej.
  • Poziom 14  
    Jak "trzyma" immo to wogole nie kręci.
    Zamówiłem emu. Zobaczymy
  • Poziom 32  
    Było nie zamawiać bo i tak musisz odczytać 29f400 i przerobić wsad pod emu. To lepiej już zrobić było na samym wsadzie.
  • Poziom 38  
    Immo nie blokuje rozrusznika, tak samo jak klikanie pilotem chybaby że dokładane jakieś zabezpieczenie i na tym bym się skupił,bo to o czym piszesz nie ma sensownego wytłumaczenia w serii,.
  • Poziom 18  
    adam7009 napisał:
    Immo nie blokuje rozrusznika

W modelach od około 2001 było zupełnie inne UCH i w nich immo blokuje rozrusznik, jest przekaźnik rozrusznika.
  • Poziom 43  
    Kup albo zestaw startowy albo szukaj nie styku w zasilaniach.
  • Poziom 38  
    ste napisał:
    adam7009 napisał:

W modelach od około 2001 było zupełnie inne UCH i w nich immo blokuje rozrusznik, jest przekaźnik rozrusznika.
    nie spotkałem ,a narobiłem tego trochę
  • Poziom 14  
    ste napisał:
    adam7009 napisał:

Masz może opis pinów, które należy zewrzeć po założeniu emulatora, aby rozrusznik kręcił?

---------

Ok, Panowie, nie posłuchałem Was, założyłem emulator, flash poprawiony.
    Jednak auto dalej nie odpala. Emulator zamiast świecenia ciągłym światłem i mignięciem co 2s - miga cały czas. Wg instrukcji problem z połączeniem CAN.

Przed pierwszą próbą uruchomienia nie odłączyłem CAN. Czy to mogło spowodować nadpisanie FLASHa?

Ewentualnie ma ktoś jakąś sprawdzoną solucję z emu lub bez?
  • Poziom 18  
    A sprawdziłeś czy do sterownika dochodzą poprawne zasilania i masy?
  • Poziom 14  
    Tak sprawdzone.
    Emulator założony lampka miga szybko - wg instrukcji problem z CAN.

Pierwsze podpięcie ECU było z podłączonym CAN. Nadpisało flash. Flash zrobiony ponownie. Odłączony CAN-L. Lampka na emulatorze miga szybko.

Będę jeszcze atakował sprzedawcę, chyba że ktoś ma jakąś wskazówkę to chętnie wysłucham.
  • Poziom 18  
    .gonzo. napisał:
    ste napisał:
    adam7009 napisał:

Masz może opis pinów, które należy zewrzeć po założeniu emulatora, aby rozrusznik kręcił?

Przekaźnik powinien być w skrzynce pod maską i tam możesz zewrzeć