Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOT20255PL - co chwile awaria pompy

03 Wrz 2019 07:32 294 16
  • Poziom 6  
    Witam.
    Pralka Bosch ładowana z góry jeszcze na gwarancji, problem mam następujący... Bardzo już mnie wkurza odkręcanie filtra i zalewanie pół łazienki, ponieważ od jakiegoś czasu, to przerywa pranie. Następnie zapala się lampka "awaria pompy" i za każdym razem śmigło pompy jest zatkane jakimś zlepkiem nitek, coś w tym stylu.

Ja rozumiem, że po jakimś dłuższym czasie może się to zapchać, no ale każde pranie z rzędu już chyba czwarte, jest tam pełno brudu i zapala się kontrolka pompy i w koło macieju za każdym praniem. Zatem czy to usterka pompy czy tam tyle syfu się nazbierało gdzieś w przewodach? Skąd tego tyle za każdym praniem, jestem już głupi, dzwoniłem do serwisu i w ich kompetencji nie jest czyszczenie filtra i tyle, poradźcie proszę.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    august500 napisał:
    o ale kazde pranie z rzędu juz chyba 4te, jest tam pełno brudu i zapala sie kontrolka pompy i wkolo macieju za kazdym praniem,czy to usterka pompy?

Pewnie coś uprałeś i teraz zalega w pralce, dopóki się nie oczyści nie ma innego sposobu (mało inwazyjnego) żeby się tego pozbyć.

august500 napisał:
    dzwonilem do serwisu i w ich kompetencji nie jest czyszczenie filtra

Jak najbardziej to jest prawdą, no chyba że zapłacisz za przyjazd serwisu to wtedy Ci wyczyszczą.
  • Poziom 42  
    august500 napisał:
    za kazdym razem smigło pompy jest zatkane jakims zlepkiem nitek, cos w tym stylu
    Trzeba zastanowić się co ładujesz do pralki, z których ubrań, czy koców, czy innych rzeczy. Następnie przeczyścić całość odpływu i więcej nie prać niektórych rzeczy.
  • Poziom 6  
    Pralka Bosch WOT20255PL - co chwile awaria pompy Pralka Bosch WOT20255PL - co chwile awaria pompy
    Teraz już piąty raz zrobiła to samo i znów wyjąłem to co na zdjęciu, na filtr w korku to raczej nie wygląda, żadne koce prane nie były i no nie wiem skąd się to bierze?
  • Poziom 6  
    Tzn. że jakaś siatka powinna być? Skoro tak jak wyjąłem tak to wygląda, jak wygląda, to filtr wypłukało i wypadł? Nic więcej w środku nie ma.
  • Poziom 6  
    w instrukcji ten korek wyglada tak samo jak na zdj, także chyba nie kazda pralka posiada wkład o ktorym mowisz
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    SKM 1964 napisał:
    Każda pralka ma filtr . I po to jest ten korek , żeby raz na jakiś czas odkręcić i go wyczyścić . Może nie dali wkładu do niego ?? A jak masz w instrukcji ?? :|
    Proszę nie tworzyć nowych teorii dziejów...
    SKM 1964 napisał:
    Nie możliwe !
    Niemożliwe, to jest znaleść kijek z jednym końcem.
    ROBSON33 napisał:
    august500 napisał: o ale kazde pranie z rzędu juz chyba 4-te, jest tam pełno brudu i zapala sie kontrolka pompy i wkolo macieju za kazdym praniem,czy to usterka pompy?
    Pewnie coś uprałeś i teraz zalega w pralce, dopóki się nie oczyści nie ma innego sposobu (mało inwazyjnego) żeby się tego pozbyć.
    august500 napisał:
    dzwonilem do serwisu i w ich kompetencji nie jest czyszczenie filtra.
    Jak najbardziej to jest prawdą, no chyba że zapłacisz za przyjazd serwisu to wtedy Ci wyczyszczą.
    Amen, to wyczerpuje cały temat sprawy.
    SKM 1964 napisał:
    tzn ze jakas siatka powinna byc? no tak jak wyjąlem tak to wyglada, jak wyglada, to filtr wypłukało? wypadl? nic wiecej w srodku nie ma
    Filtr to jest to, co zrobiłeś na pierwszym zdjeciu i basta, nic mu nie brakuje
  • Poziom 33  
    Jeżeli mu nic nie brakuje , to co on filtruje ?
    Widzę , że firmy wciskają ludziom niezły kit . :|

Dodano po 9 [minuty]:

Proszę nie tworzyć nowych teorii dziejów ...

To po co jest ten cały wkład ? W ogóle ?

Dodano po 2 [minuty]:

Jak by był normalny filtr , to autor tematu nie miał by z tym problemu . :|
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kolego @SKM 1964 to typ filtra tzw. samoczyszczącego stosowanego już od lat w pralkach. Firma Amica dodawała do tego typu filtra wkład, ale raczej powodowało to bardzo częste czyszczenie filtra bo nagromadzenie nitek z pranej odzieży potrafiło całkowicie zablokować odpływ wody z pralki.

Czasy filtrów znanych między innymi z Polarów PS 663 już dawno minęły. Autor tematu po prostu wyprał coś w niewłaściwej temperaturze lub materiał był słabej jakości i pozostało sporo jego resztek we wnętrzu urządzenia. Taki stan rzeczy potrwa dopóki doputy te reszki nie zostaną wypłukane z wnętrza pralki.
  • Specjalista AGD
    SKM 1964 napisał:
    Jeżeli mu nic nie brakuje , to co on filtruje ?

W teorii większe rzeczy jak np monety, drobne kłaczki mają przejść do pompy i zostać wypchnięte w kanalizę, natomiast jak nitek będzie w garściach to nic nie pomoże. Poza tym często też filrt pozwala wytworzyć ciśnienie na pompie spustowej.

SKM 1964 napisał:
    Widzę , że firmy wciskają ludziom niezły kit . :|

Przy prawidłowej eksploatacji pralki sprawdza się dużo lepiej od starych filtrów znanych choćby z Polarów z lat 80-tych.

SKM 1964 napisał:
    To po co jest ten cały wkład ? W ogóle ?

Jak już wyżej wspomniałem, ma za zadanie wyłapywać rzeczy wieksze które mogły by blokować turbinę pompy i często pomaga wytworzyć ciśnienie na turbinie pompy.

SKM 1964 napisał:
    Jak by był normalny filtr , to autor tematu nie miał by z tym problemu . :|

Miał by dokładnie taki sam, albo i jeszcze większy.
  • Specjalista AGD
    Amen, koniec tematu zasyfiałej pralki, bez wkładu filtra, bo takowy nie istnieje od czasów maszyny piorącej typu PS663SBIO z późniejszymi zmianami rodem z PRL i innym demoludami.
    Howgh!

PS. Teraz filtry istnieją, owszem w ścianie odpływu (montowane pierwotnie, jako zawory zwrotne, żeby smród do pralki się nie cofał), z jakimiś zablokowanymi tłoczkami i sprężynkami. Czasem, zamiast tłoczka, dadzą kulkę. I to ma być filtr pralki. Ot, taki wynalazek na miarę 21 wieku... :D
    Kłaczki z tego wyjmować, kłaczki... I pralka wylewać wodę będzie. Ja te kulki, sprężynki i tłoczki wywalam, bo większość pralek ma w sobie zawory zwrotne w postaci kulki, montowanej w wężu zbiornik - pompa. I wystarczy.