Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vorwerk Thermomix TM5 - pokazuje cały czas temperaturę 65-75 stopni

zedzi0r 03 Sep 2019 12:41 2382 9
    zedzi0r
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Mam problem jak w temacie i zanim zabiorę się za demolkę może ktoś podrzuci jakiś pomysł.
    Mam TM5, który od jakiegoś czasu ciągle pokazuje temperaturę 65-75 stopni (oczywiście urządzenie jest zimne).
    Problemem nie jest naczynie, bo po wyjęciu naczynia z urządzenia temperatura nie spada.
    Czy możecie mi podpowiedzieć od czego zacząć poszukiwania?
    Urządzenie nie jest już na gwarancji, a z moich doświadczeń z serwisem wynika, że będą pewnie chcieli wymienić cały środek za jakąś dziwną kwotę...
    Będę wdzięczny za pomoc, dzięki!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sigwa18
    Level 38  
    Czujnik jest w garnku sygnał idzie przez złącze zobacz czy nie jest zalane. Termomix trudno zabić przeważnie jest zalewany ale czyszczenie i wraca do życia. Wyciąg gumę osłaniająca złącze i zobacz czy nie jest tam nalane zupy lub innej substancji.
    zedzi0r
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź. Czyszczenie nie pomogło. Rozkręciłem, wyczyściłem środek. Odpiąłem złącze garnka od płyty głównej, nie pomaga. Problem leży więc gdzieś dalej. Płyta główna wygląda na zdrową na pierwszy rzut oka. Gdzie szukać dalej? Z góry dzięki za pomoc.
    sruba29
    Level 10  
    Udało się rozwiązać problem Temp ? Mam taki sam problem tylko Temp 98 st, wyczyściłem urządzenie po zalaniu i nie ma efektu. Nie wiem co dalej, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    sigwa18
    Level 38  
    Czujnik temp jest w garnku. Złącze garnka to 2x pin od czujnika środkowy uziemienie i dwa kolejne grzałka ( u mnie około 47 ohm). Czujnik w temp pokojowej nie pokazał rezystancji dopiero po podgrzaniu do 30 C rezystanca spadła do 80 kohm i pewnie spada ze wzrostem temperatury. Zmierz co pokazuje garnek bo równie dobrze mogło ubić czujnik w garnku i wtedy tylko wymiania na nowy bo czujnik jest zaspawany/zgrany w dnie z grzałką.
    sruba29
    Level 10  
    Mimo że nie ma garnka w urządzeniu ? Cały czas ma 98 st/C .
    sigwa18
    Level 38  
    Czyli masz zwarcie ( ok 10kohm)na linii czujnika temperatury. Sprawdź złącze odepnij od płytki i zmierz omomierzem. Jak tu ok to zostaje płytka. Jak był porządnie zalany woda czy zupa potorfi wejść pod układy BGA i trzeba porządnie wymyć wodą (najlepiej destylowaną )potem wypłukać w IPA.
    zedzi0r
    Level 10  
    U mnie odpięcie złącza nic nie dało. Ostatecznie serwis, wymiana płyty głównej za 400zł. Diagnoza - uszkodzony zasilacz. Nie wiem na ile prawdziwa - nie miałem już chęci sprawdzać.
    sruba29
    Level 10  
    Jestem laikiem, nieśmiało zapytam które złącze nam dopić i zniżyć ? Da się to jakoś opiec, zdjęcie. Z góry dziękuje.
    sruba29
    Level 10  
    Jestem laikiem, nieśmiało zapytam które złącze nam dopiąć i zmierzyć ? Da się to jakoś opisać, może zdjęcie. Z góry dziękuje.
    Przepraszam za błędy w poprzednim poście.