Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARM Development Studio i adaptery debugowania DSTREAM

magic9 03 Wrz 2019 13:18 1446 7
 • Arm - główny dostawca technologii mikroprocesorowej - wprowadził na rynek nowe zintegrowane środowisko programistyczne oparte na Eclipse, czyli Development Studio, które zastąpiło poprzednią wersję oprogramowania DS-5. Nowy software zawiera kompleksowy pakiet narzędzi umożliwiający wydajne tworzenie oprogramowania wbudowanego. Jego przeznaczeniem są mikroprocesory pracujące w technologii ARM, od mniejszych rdzeni Cortex-M, do nowoczesnych procesorów wielordzeniowych Cortex-A. Do cech nowego produktu można zaliczyć między innymi wszechstronność, wydajność i skalowalność.

  ARM wprowadził do swojej oferty także adaptery debugowania rodziny DSTREAM drugiej generacji, które pomagają optymalizować oprogramowanie działające na obiektach docelowych opartych na procesorach Arm. Powstały nowe urządzenia dedykowane do współpracy z Development Studio: DSTREAM PT, DSTREAM ST i DSTREAM HT.

  DSTREAM-PT pozwala na dynamiczne monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz automatyczne dostosowanie próbkowania śladu. Umożliwia także wykrywanie systemu za pomocą Arm Development Studio. Obsługuje szereg złączy, w tym JTAG, MICTOR, CoreSight i MIPI.

  ARM Development Studio i adaptery debugowania DSTREAM


  DSTREAM ST - jest adapterem debugowania zapewniającym wysoką wydajność działania przy współpracy z procesorami Arm, z równoległym śledzeniem 2,4 Gb/s na 4 pinach. Przesyła dane śledzenia bezpośrednio do komputera hosta oraz zapewnia autodetekcję systemu za pomocą Development Studio. Obsługuje szereg złączy, w tym JTAG, MICTOR i CoreSight.

  ARM Development Studio i adaptery debugowania DSTREAM


  DSTREAM HT - umożliwia debugowanie drugiej generacji przy użyciu szybkiej sondy szeregowej z łączną prędkością do 60 Gb/s, 8 GB bufora śledzenia i automatyczne wykrywanie systemu za pomocą Arm Development Studio. Adapter debugowania został zoptymalizowany pod kątem rozwiązywania złożonych problemów związanych z oprogramowaniem, sprzętem i synchronizacją. Ułatwia również późniejsze analizy wykonania programu, bez potrzeby korzystania z oprzyrządowania sprzętowego.

  ARM Development Studio i adaptery debugowania DSTREAM


  Na uwagę zasługują również nowe wersje licencjonowania Development Studio: Bronze, Silver, Gold oraz Platinum. Powstały także licencje czasowe, które pozwalają znacznie obniżyć koszty podczas zakupu softwaru. Ciekawym rozwiązaniem jest załączanie oprogramowania Keil MDK Professional w cenie licencji dla wersji Silver, Gold i Platinum oraz Keil MDK Essential przy zakupie wersji Bronze. Takie połączenie produktów pozwala na obsługę większości dostępnych na rynku rdzeni. Z kolei ciągłe udoskonalanie narzędzi umożliwia sprawną analizę błędów, sprawdzanie stanów układów peryferyjnych oraz optymalizację wydajności.

  Wszystkie wersje Development Studio występują zarówno w wersjach sieciowych, jak i jednostanowiskowych. Nowością są wersje terminowe, w tym 90-dniowe.

  W ramach promocji nowej wersji pakietu, wszystkie produkty Arm Development Studio dostępne są z rabatem 11%. Promocja trwa do 15 października 2019 r. Cena wersji Development Studio Bronze zaczyna się już od 2 995 PLN.

  FAE Computer Controls
  Grzegorz Cuber
  info(malpa)ccontrols.pl
  https://www.ccontrols.net/pl/


  {Artykuł sponsorowany]
  O autorze
  magic9
  Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: redaktor treści elektroda
  magic9 napisał 377 postów o ocenie 151, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • Computer Controls
 • #2
  osctest1
  Poziom 15  
  Czy ktoś z czytających tego używa i czy słyszał o kimś kto używa. Pytam z ciekawości, bo osobiście nie znam nikogo.
 • Computer Controls
 • #3
  krisRaba
  Poziom 28  
  magic9 napisał:
  zintegrowane środowisko programistyczne oparte na Eclipse,

  magic9 napisał:
  Ciekawym rozwiązaniem jest załączanie oprogramowania Keil MDK Professional w cenie licencji dla wersji Silver, Gold i Platinum oraz Keil MDK Essential przy zakupie wersji Bronze.

  Na jakiej zasadzie to współdziała?
 • #4
  CControls.pl
  Poziom 2  
  ARM Development Studio i MDK to 2 różne środowiska, które integrują wiele funkcjonalności, z których Development Studio działa na Eclipsie.
  Podczas zakupu licencji Development Studio w wersji Silver, Gold lub Platinum otrzymujemy nr PSN, który potrzebny jest podczas instalacji
  programu, ściągając go ze strony producenta. Ten sam numer PSN umożliwia zainstalowanie MDK w wersji Professional.
  Podobnie jest z wersją Development Studio Bronze, tzn. ten sam numer PSN pozwala na zainstalowanie MDK Essential.
 • #5
  osctest1
  Poziom 15  
  Tylko po co mieć 2 różne niekompatybilne środowiska. Firmy raczej wszystko unifikują.

  No chyba, że to początek końca Keil i chcą przyzwyczaić użytkowników do gcc.
 • #6
  CControls.pl
  Poziom 2  
  Arm Development Studio i Keil MDK różnią się między sobą nie tylko środowiskiem ale też dedykowane są do pracy z różnymi rdzeniami.
  Przesyłam link, w którym znajduje się porównanie wersji oraz ich cechy: https://developer.arm.com/tools-and-software/embedded/arm-development-studio/editions
  Arm łącząc te 2 produkty raczej oferuje większą funkcjonalność w cenie jednego produktu.
 • #7
  osctest1
  Poziom 15  
  CControls.pl napisał:
  Arm łącząc te 2 produkty raczej oferuje większą funkcjonalność w cenie jednego produktu.


  Widać że ARM debugger to eclipse - tak że chyba po prostu śmierć Keila jest blisko

  Jedyne IMO warte zainteresowania to są ich pluginy do eclipse - które zwą ARM debugger
 • #8
  CControls.pl
  Poziom 2  
  Jedno i drugie środowisko jest rozwijane i ma się dobrze, każde ma swoich zwolenników,
  Keil MDK ma także swój debugger, przesyłam link do strony producenta: http://www2.keil.com/mdk5/debug
  Zachęcam także do przetestowania wersji bezpłatnej, którą można pobrać ze strony: https://www2.keil.com/mdk5