Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz pionowy akumulatorowy i wymienialne akumulatory

03 Wrz 2019 13:35 417 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałbym zrobić drugie podejście pod odkurzacz pionowy akumulatorowy.
    Obecnie posiadam Electroluxa, ale niestety pakiet akumulatorów wystarcza na góra 6 miesięcy.
    Marzy mi się sprzęt, gdzie po padzie akumulatorów otworzę sobie klapkę i wymienię ogniwa na nowe (AA lub 18650) - bez lutowania/zgrzewania itp (tak jak w zabawkach :) ). A zużyte akumulatory sprawdzę, a nuż któryś z nich jeszcze pociągnie gdzie indziej.

Czy ktoś jest świadomy istnienia takiego sprzętu?

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    robertk2001 napisał:
    Obecnie posiadam Electroluxa, ale niestety pakiet akumulatorów wystarcza na góra 6 miesięcy.

Ile to cykli ładowania? Sprawdzałeś parametry ich pracy? Jakie ogniwa stosowałeś na wymianę?
  • Poziom 9  
    Piotrek#G napisał:
    robertk2001 napisał:

Ile to cykli ładowania? Sprawdzałeś parametry ich pracy? Jakie ogniwa stosowałeś na wymianę?

Dwa pakiety były dostarczone bezpośrednio przez producenta (pierwszy oryginalny wraz z zakupionym odkurzaczem, drugi wymieniony w ramach reklamacji po kilku miesiącach). Nie wiem jakie to były ogniwa, nie jestem w stanie również powiedzieć ile wyszło cykli ładowania. Odkurzacz postawiony na stojaku ładował się, następnie rozładowywał do jakiegoś momentu a potem ponownie ładował. Mogło to nabić sporo cykli, o ile takie doładowanie liczy się jako cykl.

Kolejny pakiet kupiłem już sam (niestety też nie wiem jakie to są ogniwa). Tutaj przyjąłem inną zasadę. Odkurzacz odkładałem do naładowania tylko wtedy gdy był znacznie rozładowany, następnie po kilku godzinach zdejmowałem go ze stojaka.
    Niewiele to pomogło, żywotność baterii okazała się niezbyt imponująca.
    Strzelam że tych cykli mogło być około 50.

Szczerze mówiąc próbuję właśnie przerobić odkurzacz w taki sposób aby poupychać do niego koszyki na akumulatory. Wtedy mógłbym sobie ogniwa po prostu wymieniać kiedy wyzioną ducha. Koszt 50zł na pół roku wygląda lepiej, niż 250zł.

Ale tak jak napisałem w oryginalnym wątku - jeśli jest jakiś producent, który sprzedaje tak skonstruowane odkurzacze, to byłoby to dla mnie rozwiązanie najlepsze.
  • Poziom 43  
    Żaden tak nie robi. Koszt zgrzewania niszy i kontakt ogniw pewniejszy. Do tego zajmuje to mniejsza objętość.