Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana łożyska zanussi FJS 972 CV

18 Wrz 2005 12:09 8533 16
  • Poziom 10  
    Witam, czy ktoś mógłby odesłać do strony z serwisem tego urządzenia lub kótko napisać jak wymienić łożysko i na co zwócić uwagę, jakie elementy przejrzeć, ewentualnie wymienić. Jaki koszt jest takiego łożyska. Zamierzam dokonać wymiany gdyż słychać dosyć głośne trzaski i szum podczas obracania sie bębna, trzaski nasilają się po zmianie kierunku obrotów. Przy okazji chciałbym odkryć co powoduje dosyć głośne stukanie w trakcie wirowania, i tej kwestii również poprosiłbym o sugestie. Dziekuję i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Do tej roboty (wymiana łożysk w tej pralce), należy wyciągnąć cały zbiornik.
    Gotowy jesteś na takie coś?
  • Poziom 10  
    No własnie jestem na tym etapie, mam zdjetą tylną część obudowy jeśli potrzeba mogę po każdej czynności robić zdjęcia.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    1. Położyć pralkę na przód (po demontażu oringu fartucha, zdjęciu jego z rantu obudowy). Koc jakiś wskazany.

2. Demontaż w kolejności- amortyzatory (od strony zbiornika należy wyjąć plastikowe zawleczki); wiązka przewodów dochodzących do zbiornika; węże dolne i górne (karbowane przy zbiorniku).

3. Wyjęcie sprężyn (góra) od strony zbiornika (sposób demontażu dowolny- zależy od pomyślunku).

4. Wyjęcie całości zbiornika z pralki.

5. Odkręcenie wszystkich wkrętów połówek zbiornika (bodajże 22 sztuki).

6. Wybicie starych łożysk i simera; założenie/wbicie nowych.

Dalej wszystko w odwrotnej kolejności do demontażu.

Powodzenia.

PS. Łożyska 6204, 6205, simer musiałbym sprawdzić, bo pamięć, to nie śmietnik :D. A i tak będziesz wiedział, jak wszystko zdemontujesz.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Świetnie własnie się zastanawiałem czy pralka musi leżeć na płycie czołowej, mam jeszcze dodatkowe pytanko czy jest jakiś sposób na wybicie łożyska, czy tylko po prostu dopasować jakąś rurke na zewnetrzny pierścień i młotek?? Dodam jeszcze jedno, nie wiem jak zdjąć oring z fartucha ?? Czy ta część jest rozbieralna czy jednorazowego użytku??

Dodano po 8 [minuty]:

Dobra nie było pytania, udało mi sie zdjąć ten plastik.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Skończyłem pracę. :D Wielkie podziękowania Dla skryn i Bleble. Dodam jeszcze co było powodem dosyć uciążliwego stukania, otóż luźne było obciążenie z przodu bębna, teraz zastanawiam sie jak mogłem tego nie zauważyć wcześniej. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    gkrystian napisał:
    Skończyłem pracę. :D

Niesamowity jestes ;)
    Z pewnością znalazłbyś pracę w niejednym dobrym serwisie AGD :D :D

W niedzielę, pierwszy raz taka robótka, nie znając rozmiarów łożysk i uszczelniacza, w dodatku nie mając pod ręką części.
    A to wszystko w 4 godziny...
    Gratulacje :)
  • Admin grupy AGD
    Bleble napisał:
    Simering 30*52*10 jeśli mnie pamięć nie myli

Prawie Cię pamięć nie myli:
    Simmering 30x52x10/12, a łożyska 6204, 6205 :wink:
  • Poziom 10  
    @elektryk widze że Cię cos zdziwiło, nie spotkałeś się z gościem który odpowiednio poprowadzony załatwi problem?? Jeśli Cię to oświeci jestem żołnierzem, specjalizuję się w radiolokacyjnych systemach naziemnych i nie straszne mi pralki, skoro odnalazł się kolega który wyjaśnił co i jak, to w czym problem, poza tym ta pralkę rozbierałem już kilka razy, tylko nie na części pierwsze jak w tym przypadku, i jeszcze jedno, @elektryk ja nie napisałem że pralka sie kręci (skończyłem pracę), mam wybite łożyska, wszystko wyczyszczone i jutro jadę po części, reszta to już będzie zabawa, jesli masz warsztat i uważasz że mógłbym u Ciebie pracować to bardzo chętnie za odpowiednią zapłatę. Pozdrawiam Jeszcze raz dziękuję pomocnym
    spisane z części:
    łozyska 6204, 6205, simering 30-52-10/12corteco I1 dfw
  • Admin grupy AGD
    :arrow: gkrystian
    Spoko!
    Kol. elektryk2000 zawsze może Ci pomóc, jeśli chodzi o sprzęt chłodniczy... (lodówki, zamrażarki, etc.) A jego wywody.. cóż, Niedziela... :wink:

Pozdro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy AGD
    Bleble napisał:

a tak wygląda

To mazidło, z prawej strony, to "gratyfikacja" od Electroluxa?
    Wystarczy na kilka/naście pralek....
    :?:

PS. Nowy dział potrzebny...
  • Poziom 10  
    Wiatm ponownie. Chiałbym tylko zaznaczyć że praleczka już na chodzie. Mam jedno pytanko na zakończenie, czy to normalne że bęben obraca się z większym oporem niż przed wymianą ułożyskowania? Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jeżeli posmarowałeś wargi simmeringu w/w mazidłem lub np. wazeliną techniczną to myślę, że możesz spać spokojnie.Owocnego prania- życzę.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    gkrystian napisał:
    @elektryk widze że Cię cos zdziwiło, nie spotkałeś się z gościem który odpowiednio poprowadzony załatwi problem??

Tylko to mnie zdziwiło, że jak wynikało z opisu skończyłeś pracę. Skończenie dla mnie oznacza przywrócenie sprawności sprzętu.
    Jeżeli nie wyczytałem w Twoich myślach, to cóż. Następnym razem będę brał poprawkę.

PS
    W niedzielę zdobycie części do pralki jest odrobine skomplikowane ;)

Pozdrawiam