Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia 1u - Przy zamykaniu z pilota nie mruga kierunkami

03 Wrz 2019 18:55 219 4
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie. Od razu przepraszam że odgrzewam kotleta ale mam inny przypadek niż opisane. Od dwóch dni przy zamykaniu auta pilotem w kluczyku nie sygnalizuje mrugnięciem kierunków. Przy otwieraniu normalnie mruga 2 razy. Do tej pory wszystko było dobrze. Dodam jeszcze że po zamknięciu dioda w drzwiach normalnie mruga. Wszystkie drzwi po otwarciu włączają światełko w podsufitce i widać na fisie że są otwarte. Klapa też pokazuje i włącza światełko w bagażniku. Teraz moje pytanie czy powinna tylko załączać w bagażniku czy też wewnątrz nad lusterkiem? Maska też pokazuje na fisie że otwarta. Byłem podłączyć kompa i w adresie 46 w błędach wywalił to (załącznik) Chodzi o drzwi kierowcy. Na początku tego roku wymieniłem zamek na nowy skody i już by się zepsuł? Zdjąłem boczek z drzwi zajrzałem do kostek i za psikałem je preparatem typu kontakt. Sprawdziłem przewody miedzy drzwiami i słupkiem i nic dziwnego tam nie było prócz popękanej izolacji na kabelkach, po izolowałem je i złożyłem całość do kupy. Rezultatu brak. Wpadłem więc na pomysł podłączenia vcds i znów ten sam błąd. Wszedłem w adaptacje i ustawiłem żeby pikał przy ryglowaniu i otwieraniu auta. Tam w pozycji mrugnięcia kierunkami przy ryglowaniu jest że ma mrugnąć. Gdy zapisałem ustawienia okazało się przy zamykaniu ani nie pika ani nie mruga, a przy otwieraniu mruga i pika aż miło. Zamek w drzwiach kierowcy ma niespełna pół roku. Nie mam już pomysłu.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Wygląda to na zamek.
  W blokach pomiarowych widać czy auto jest zamknięte i zaryglowane - widac to dla każdych drzwi. Sprawdź to.
  Tutaj po wyjęciu klucza ze stacyjki będzie diagnoza więc spokojnie można zamknąć auto z pilota i w tym czasie patrzeć czy każdy zamek się zamknął i zaryglował.
  Jak nie zarygluje to nie mignie.
 • Poziom 8  
  Możesz mnie bardziej naprowadzic jak to sprawdzić. Jutro po robocie bym to sprawdził.

  Dodano po 8 [godziny] 35 [minuty]:

  Dzisiaj otworzyłem drzwi kierowcy i cisza nawet się światełko ni zapaliło i na fisie nie widać że drzwi otwarte więc zamek wyzionol ducha. Do wymiany. Dobrze ze chociaż zamyka auto.