Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 2,5L Aet benzyna - Ustawienie walka rozrządu, brak znaków na kole.

03 Wrz 2019 19:29 159 6
  • Poziom 34  
    Witam

Próbowałem sprawdzić ustawienie rozrządu w Transporterze T4 98 rok silnik Aet, niestety ani z przodu ani z tyłu koła na walku brak znaków, wziernik jest ale nie znalazłem żadnego znaku, obserwowane kamerką endoskopową, pełny obrót koła i nic, ktoś zaznaczył pisakiem na kole i obudowie, po ustawieniu OT na kole zamachowym znaki markerem przesunięte o pół zęba. Na kole pasowym i obudowie paska wielorowkowego też brak znaków.

Auto nie chodzi na 2 gary na gazie, na benzynie bogata mieszanka błąd 00537 lower limit,
    Zanim zdejme głowice chciałbym się upewnić czy rozrząd nie jest przestawiony i nie powoduje tych objawów.

Czy ktoś wie jak sprawdzić ustawienie GMP na walku w tym modelu, czy na samym walku po zdjęciu pokrywy są jakieś znaki?

Rozrząd z napinaczem na dole bez rolek prowadzących.
  • Poziom 10  
    Ustaw najpierw MGP czyli pierwszy tłok ma być na u samej góry i zobacz potem położenie wałka.
  • Poziom 10  
    Tak ale jak ma przestawiony rozrząd to nie pokryją mu się znaki. Ale tak jak kolega napisał kiedy jies Oki tak powinno być.
  • Poziom 42  
    FordFokus123 napisał:
    Włuż śrubokręt do dziury od świecy na 1 tłoku i krec wałem jak śrubokręt wyjdzie do samej gury i zacznie zobaczysz że śrubokręt schodzi spowrotem w duł to cofnij minimalnie i jak będzie u samej gury to jest właśnie martwy gurny punk

Może naucz się pisać po naszemu? A śrubokrętem to sobie można w d... Podłubać. O trzy zęby się kropnie. Do tego jest czujnik zegarowy z odpowiednim adapterem. I zapewniam cię że krzywka u samej " gury" nie będzie jak wał stanie w OT
  • Poziom 10  
    Powiem Ci tylko że nie każdy ma takie sprzęty w domu Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Panowie GMP, TDC czy jak zwał tak zwał to sobie ustawie bo są znaki na kole zamachowym, problem w tym że nie ma znaków na kole wałka rozrządu ani z przodu, z tyłu ani "zboku".