Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce

03 Sep 2019 21:04 849 6
 • Level 2  
  Witam.
  Potrzebuję porady, kupiłem lodówkę Samsung RB31FERNCSA w dobrej cenie z racji wgniecionych drzwi, mając na uwadze, ze mam możliwosc wymiany ich na pełnowartościowe.

  Niestety przy próbie podłączenia wiązki przewodów okazało się, że w moich starych drzwiach jest 11 przewodów, a w nowych jest ich 9. Czy ktoś się orientuje czy te lodowki byly produkowane w różnych wersjach? Oraz czy ktos jest w stanie po samych zdjęciach powiedzieć mi od czego są te 2 "nadmiarowe" kable?
  Pozdrawiam
  Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce
 • Level 16  
  Zobacz od spodu drzwi najprawdopodobniej do czujnika zamknięcia drzwi. GND +5V. Zrób zdjęcie nowych i starych. Jeśli w starych był czujnik, a w nowych niema to będzie pikać, ale da się to obejść.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 2  
  Przepraszam, z przyczyn zdrowotnych temat lodówki zszedł na bardzo daleki plan.
  Ale jeśli nadal mogę prosić o pomoc to zgodnie z prośba wrzucam zdjęcia spodu starych i nowych drzwi. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to w starych jest jakiś biały prostokąt, którego nie ma w nowych.
  Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce
 • Level 16  
  Drzwi nie będą pasować. Te nowe co masz sa bez czujnika drzwi, lodówka będzie to komunikować
 • Level 2  
  Nie sądziłem, że ten sam model lodówki może być w różnych wariantach o których w sklepach nikt nie wspomina. Jednak to już inna kwestia i temat na inny wątek. Natomiast wracając do tematu, nie da się jakoś obejść tego aby lodówka "myślala", że drzwi sa cały czas zamknięte?
 • Home appliances specialist
  No tą ale co zatrzyma wentylator na czas otwarcia drzwi?;)
 • Level 2  
  Rozumiem.
  W takim razie drzwi wrócą na swoje miejsce. Oczywiście tylko te górne ze sterownikiem. Dziękuję za wsparcie. Proszę Was jeszcze tylko o informację co to za oznaczenia na kostkach. Ręcznie pisane markerem. Nie sądze, aby takie wyszło z fabryki, ale wolę się upewnić "z czym to sie je".