Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce

03 Wrz 2019 21:04 318 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Potrzebuję porady, kupiłem lodówkę Samsung RB31FERNCSA w dobrej cenie z racji wgniecionych drzwi, mając na uwadze, ze mam możliwosc wymiany ich na pełnowartościowe.

Niestety przy próbie podłączenia wiązki przewodów okazało się, że w moich starych drzwiach jest 11 przewodów, a w nowych jest ich 9. Czy ktoś się orientuje czy te lodowki byly produkowane w różnych wersjach? Oraz czy ktos jest w stanie po samych zdjęciach powiedzieć mi od czego są te 2 "nadmiarowe" kable?
    Pozdrawiam
    Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce
  • Poziom 16  
    Zobacz od spodu drzwi najprawdopodobniej do czujnika zamknięcia drzwi. GND +5V. Zrób zdjęcie nowych i starych. Jeśli w starych był czujnik, a w nowych niema to będzie pikać, ale da się to obejść.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 2  
    Przepraszam, z przyczyn zdrowotnych temat lodówki zszedł na bardzo daleki plan.
    Ale jeśli nadal mogę prosić o pomoc to zgodnie z prośba wrzucam zdjęcia spodu starych i nowych drzwi. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to w starych jest jakiś biały prostokąt, którego nie ma w nowych.
    Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce Samsung RB31FERNCSA - Wiązka przewodów w lodówce
  • Poziom 16  
    Drzwi nie będą pasować. Te nowe co masz sa bez czujnika drzwi, lodówka będzie to komunikować
  • Poziom 2  
    Nie sądziłem, że ten sam model lodówki może być w różnych wariantach o których w sklepach nikt nie wspomina. Jednak to już inna kwestia i temat na inny wątek. Natomiast wracając do tematu, nie da się jakoś obejść tego aby lodówka "myślala", że drzwi sa cały czas zamknięte?
  • Specjalista AGD
    No tą ale co zatrzyma wentylator na czas otwarcia drzwi?;)