Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagle wysiadł wzmacniacz PW 9013

03 Wrz 2019 21:25 258 7
  • Poziom 2  
    Wysiadł mi niedawno kupiony, używany wzm. Wygląda na to, że to zasilanie lub końcòwka mocy. Bardzo prosił bym o jakieś wskazòwki ponieważ bardzo dawno coś naprawiałem a podejrzewam , że doświadczeni koledzy wiedzą co najczęściej wysiada w tym modelu.

Ps. Dostałem płytkę co do ktòrej nie bardzo wiem co to jest. Poniżej zamienszcze jej zdjęcie. Jakby ktoś wiedział co to za ustrojstwo to byłbym
    Wdzięczny za naprowadzenie na trop.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Ta "płytka" to czujnik ruchu firmy Rokonet do systemów alarmowych.
    Zdjęcia robiłeś ziemniakiem?
    Co do wzmacniacza - jak to "nagle"?
    Co do tej pory sam sprawdziłeś, zmierzyłeś?
  • OptexOptex
  • Poziom 43  
    parganda napisał:
    Wysiadł mi niedawno kupiony, używany wzm.

Coś bliżej o objawach?
    Masz miernik? Pomierz napięcia na wejściu i wyjściu zasilacza.
  • Poziom 23  
    Co do wzmacniacza to najpierw trzeba sprawdzić bezpieczniki, pomierzyć napięcia, tranzystory i dokładnie sprawdzić je ze schematem. Jeśli napięcia są ok. to należy szukać zimnych lutów, pękniętych ścieżek. Na jakich kolumnach pracował wzmacniacz?
  • Poziom 43  
    parganda napisał:
    Wysiadł mi niedawno kupiony, używany wzm
    Bardzo możliwe, ze poprzedni właściciel zrobił jakiś błąd - celowo, lub nieświadomie.
    parganda napisał:
    Wygląda na to, że to zasilanie lub końcòwka mocy.
    Wyglądać to można przez okno. Nie można znaleźć usterki "oglądając wzmacniacz" - nawet po zdjęciu obudowy.
    parganda napisał:
    prosił bym o jakieś wskazòwki ponieważ bardzo dawno coś naprawiałem
    Jeżeli kiedykolwiek cokolwiek naprawiałeś - elektronikę w szczególności - powinieneś wiedzieć, ze każdą naprawę zaczyna się od sprawdzenia rzeczy podstawowych - napięcia na wyjściu zasilacza, czy sprawdzeniu bezpiecznika. Nic nie piszesz czy cokolwiek zrobiłeś, a żądasz pomocy...
    parganda napisał:
    koledzy wiedzą co najczęściej wysiada w tym modelu.
    I uważasz, że to wystarczy? Że będziesz mieć to szczęście, że i w Twoim sprzęcie wystąpi TAKA SAMA (DOKŁADNIE TAKA SAMA) usterka? Wybacz, ale tym zdaniem określiłeś stan swojej wiedzy serwisowej... Szukaj lepiej serwisu...
  • Poziom 2  
    Przepala mi bezpieczniki przy przekaźniku do podłacznia trafo z 220 V

Dodano po 5 [minuty]:

Kolumny 8 om ,40W , Tonsil. Dzięki za odpowiedź o tym czujniku ruchu.
  • Poziom 42  
    parganda napisał:
    przy przekaźniku do podłacznia trafo z 220 V

W tym wzmacniaczu nie ma przekaźnika ''do podłacznia trafo z 220V''.
  • Poziom 43  
    Przekaźnik służy tam do załączania głośników do gniazd wyjściowych z opóźnieniem, a przy okazji do odłączania od wyjścia wzmacniaczy kolumn w wypadku uszkodzenia końcówek mocy. Bezpieczniki o których mówisz palą się bo masz uszkodzone końcówki mocy.
    https://obrazki.elektroda.pl/7874755800_1326817597.png