Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C2 1.6VTR - Nie działa przedni spryskiwacz

03 Sep 2019 21:36 894 1
  • Level 16  
    Witam,

Mam problem z przednim spryskiwaczem w citroenie c2 2003r silnik 1.6 benzyna, automat. Wszystkie bezpieczniki pod maską jak i w środku są dobre, wycieraczki przednie działają, z tyłu działa zarówno spryskiwacz jak i wycieraczka. A niestety po naciśnięciu sprysku na przód nic się nie dzieje, silniczek się nie odzywa, dostałem się do niego, na wtyczce nie pojawia się też wtedy żadne napięcie. Grzebałem dzisiaj przy tym, a teraz czytam o tym, niestety nie sprawdziłem czy przekaźnik cyka po naciśnięciu na manetke, chociaż wydaje mi się, że nie, ale pewny nie jestem. Ale jak to jest - do przedniego i tylnego sprysku jest jeden przekaźnik, czy są dwa osobne? Bo wiem, że różni się to tylko polaryzacją. Skoro tylny działa a przedni nie, to można od razu postawić na manetkę czy jest możliwość, że coś innego? Jest szansa jej naprawy?

Pozdrawiam
  • Level 41  
    Rozbierz manetkę i sam zobaczysz czy dasz radę naprawić. Najprawdopodobniej wypalona ścieżka na płytce. Gdy jeszcze jest trochę miedzi na płytce to można zastosować przekaźnik aby odciążyć styki.