Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak podłączyć czujnik Satel PIR AQUA PET do Alarm Red

03 Wrz 2019 23:12 144 9
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam chiński alarm red. Czujki bezprzewodowe padły i chciałbym podłączyć do tego ustrojstwa Satel PIR AQUA PET tylko nie mam pojęcia jak.
    Poniżej zdjęcia
    Jak podłączyć czujnik Satel PIR AQUA PET do Alarm Red Jak podłączyć czujnik Satel PIR AQUA PET do Alarm Red Jak podłączyć czujnik Satel PIR AQUA PET do Alarm Red

Próbowałem według instrukcji Satel Aqua pet, ale nie dałem rady. Zasilanie z centralki do czujnika jest, a reszta? NC z czujnika podłączyłem do NO na centrali i dalej nic.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Podłączyłeś do WYJŚCIA, dodatkowo to coś nie posiada wejść na czujniki przewodowe, chyba że są to 3-6 opisane jako przewód uziemniający.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Czyli czujkę spróbować podłączyć zasilanie 12+ do 12v , gnd do com a nc do (3-6) ? Jak nie zadziała to kupie jakiś gotowy zestaw ( Płyta główna CA-4 VP + Manipulator CA-4 VKLED + 4x Czujnik ruchu) i będzie po problemie . Chyba najlepsze rozwiązanie . Bo już mam dość wstawania w nocy jak chińskie czujki bezprzewodowe wariują . Chyba że coś lepszego doradzicie do ochrony garażu . Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Zobacz, co będzie, jak weźmiesz dwa kawałki drutu, jeden przykręcisz do GND drugi do wejścia np. 3, uzbroisz centralę i zewrzesz druty ze sobą? Jeśli alarm się załączy, to znaczy, że tej czujki do centrali nie podłączysz i będziesz musiał rozejrzeć się za czymś innym.
  • Poziom 10  
    Już sprawdzone. Podłączyłem jak pisałeś. Alarm załąncza się.
  • Poziom 20  
    Witam może zastosować przekażnik pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Przekaźnik? Jaki i jak go podłączyć?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Wystarczy malutki, elektrotechniczny z cewką na 12VDC i stykiem NC. Montujesz go szeregowo z zasilaniem i stykiem alarmowym czujki. Styki robocze dołączasz do centrali.
    Minusem takiego połączenia jest fakt, że cewka przekaźnika jest prawie cały czas pod napięciem, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do problemów z jego zadziałaniem. No i zwiększa pobór prądu przez centralę (ważne przy pracy z zasilania buforowego).
  • Poziom 10  
    Wymieniłem na nową centralkę .