Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie rolet Krispol - nierzetelny wykonawca

04 Wrz 2019 07:14 534 11
  • Poziom 9  
    Mam do szanownych kolegów forumowiczów prośbę o pomoc. Niestety wskutek nierzetelność majstra jestem na lodzie. W mieszkaniu moim zmontowano trzy rolety Krispol - na fakturze oznaczenie napędu jako Sil_Teo. Z każdej z rolet biegnie do jednej puszki elektrycznej jeden kabel pięciożyłowy o kolorach poszczególnych żył: Niebieska, Brązowa, Szara, Czarna i Żółto-zielona. Łącznie trzy przewody pięciożyłowe. W puszcze znajduje sie również przewód zasilający trzyżyłowy - Brązowy, Niebieski oraz Żółto-zielony. Całość niechlujnie pomostkowana - wyskakujące przewody z kostek itp.... Chciałbym to sam połączyć. Proszę o pomoc. Foto puszek poniżej. Nie zależy mi na zaawansowanym sterowaniu. Chciałbym aby jedna roleta (centralna ) chodziła osobno, a rolety boczne razem. Jesli się nie da mogą wszystkie chodzić razem. Dziekuje za pomoc. Foty puszki poniżej.

Podłączenie rolet Krispol - nierzetelny wykonawca Podłączenie rolet Krispol - nierzetelny wykonawca
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    A nie lepiej skorzystać z reklamacji ? Sam połączysz, później niech coś się poważnie uszkodzi, lub nie daj Boże pożar i będzie z twojej winy.
  • Poziom 9  
    ... hah ... już nie mam gdzie zareklamować ... jedyne rozwiazanie to samodzielnie...... :)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    To wezwij fachowca. Gdybyś coś tam umiał już dawno byś to połączył i się nie pytał. Bo każdy kto się coś tam zna już by schemat połączenia miał i według schematu połączył. A tu raczej nie ma wróżek by po kolorach kabli coś doradzili. Nawet nie wiesz jaki masz napęd w roletach.

A z tego co idzie przeczytać producent nie zaleca połączenie trzech rolet na jeden włącznik.
  • Poziom 9  
    Nie wezwę bo nie chce - za wielu ich przy budowie było i nie wiem czy następny będzie lepszy.........., pewnie że sie nie znam - gdybym się znał to bym nie poprosił o pomoc. O napędzie napisałem co wiedziałem....... Ale dzęki za dobrą radę :). Może jednak ktoś amatorowi podpowie i po kolorach kabli.... :). Ps fachowiec dał trzy przewody do jednej puszki..... wiedział jak chcę i nie mówił że się nie zaleca..... taki fachowiec..... a inni .... cóż :)
  • Poziom 22  
    jaaaaca napisał:
    Nie wezwę bo nie chce - za wielu ich przy budowie było i nie wiem czy następny będzie lepszy.........., pewnie że sie nie znam - gdybym się znał to bym nie poprosił o pomoc. O napędzie napisałem co wiedziałem....... Ale dzęki za dobrą radę :). Może jednak ktoś amatorowi podpowie i po kolorach kabli.... :). Ps fachowiec dał trzy przewody do jednej puszki..... wiedział jak chcę i nie mówił że się nie zaleca..... taki fachowiec..... a inni .... cóż :)

Kolego, po kolorach przewodów nie wiadomo tak na prawdę NIC. One mogą być podłączone w dowolny sposób do silników rolet. Musi pojawić się u Ciebie ktoś ogarniety, przemierzyć to co masz zrobione, rozrysować a następnie (po rozszyfrowaniu połączeń) zrobić to jak należy. Sam tego nie ogarniesz, jeżeli nie masz pojęcia o temacie. To jakbyś chciał naprawić silnik w aucie nie wiedząc nic o mechanice, a wszystko co wiesz o silniku to jego pojemność z dowodu rejestracyjnego.

Dodano po 7 [minuty]:

Jarzabek666 napisał:
    To wezwij fachowca. Gdybyś coś tam umiał już dawno byś to połączył i się nie pytał. Bo każdy kto się coś tam zna już by schemat połączenia miał i według schematu połączył. A tu raczej nie ma wróżek by po kolorach kabli coś doradzili. Nawet nie wiesz jaki masz napęd w roletach.

A z tego co idzie przeczytać producent nie zaleca połączenie trzech rolet na jeden włącznik.

A jednak nie: producent mówi, że można:

cytując: "Takie przełączniki mogą sterować jedną roletą lub całą ich grupą (np. roletami w pokojach od strony południowej) – wówczas mówimy o przewodowym sterowaniu grupowym. W przypadku sterowania grupowego niezbędne jest zastosowanie przez montażystów specjalnychprzekaźników, które chronią silniki przed uszkodzeniem".

Podłączenie rolet Krispol - nierzetelny wykonawca

U Ciebie będzie coś podobnego...

Przydatne: https://www.montersi.pl/wsparcie/porada/rolety-okienne-integra/
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Przeglądając neta znalazłem wiele schematów podłączeń rolet. Z większości z nich wynika, że z silnika rolety wychodzi przewód z czterema żyłami. Z taką roletą naprawdę bym sobie poradził :) kłopotem dla mnie jest fakt, iż z mojej rolety wychodzi przewód z pięcioma żyłami. :)
  • Poziom 22  
    jaaaaca napisał:
    Dziękuję za odpowiedź. Przeglądając neta znalazłem wiele schematów podłączeń rolet. Z większości z nich wynika, że z silnika rolety wychodzi przewód z czterema żyłami. Z taką roletą naprawdę bym sobie poradził :) kłopotem dla mnie jest fakt, iż z mojej rolety wychodzi przewód z pięcioma żyłami. :)

;( PRZECIEŻ ZAŁĄCZYŁEM SCHEMAT NA 5 PRZEWODÓW !!!
  • Poziom 9  
    Wiem wiem ... Prace w trakcie :)
  • Poziom 22  
    Zatem POWODZENIA i melduj o efektach ;)
  • Poziom 12  
    a_jablon napisał:

;( PRZECIEŻ ZAŁĄCZYŁEM SCHEMAT NA 5 PRZEWODÓW !!!

Co z tego że zamieściłeś schemat jak nie wiadomo jakie autor ma silniki. Twój schemat tyczy się silników Mobilus Senso. Radiowych z włącznikiem lokalnym ( czerwony i fioletowy przewód może być wykorzystany do sterowania lokalnego). Na fotce widać inne kolory przewodów więc albo przewody są gdzieś po drodze łączone albo sam się zastanawiam co to?. Montowałem rolety Krispola przez wiele lat i zawsze bez problemu wiedziałem jaki mają silnik. Z takimi kolorami przewodów nie spotkałem się nigdy. Choć od 1,5 roku Krispola nie montuję.
    Do autora
    Odkręc klapę rolety zrób chociaż fotkę mocowania silnika to może coś pomogę. Zadzwoń może do sklepu niech ci powiedzą co masz za silniki albo sprawdź na wycenie lub zamówieniu.