Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C 2.8T - Mruga check, nie kręci, swieci kontrolka trakcji i immo, pu

Gofer3 04 Sep 2019 10:37 1212 10
    Gofer3
    Level 3  
    Zaparkowałem samochód pod domem, kilka godzin pózniej objawy jak wyżej. Check szybko mruga, kontrolki immo i kontroli trakcji swiecą, brak reakcji przy próbie odpalenia; zegary nie gasną, nie kręci. Pompa paliwa działa pulsacyjnie.

sprawdziłem;
    pompa na krótko działa, przekaznik w bagazniku pstryka tylko raz, czyli nie on przerywa napięcie na pompie.
    wyjąłem grot z kluczyka, przy samym grocie po włączeniu zapłonu powoli mruga kontrolka immo.
    mam prosty skaner obd2, podłączył sie CAN -brak kodów.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    leonov
    Level 42  
    Zrób normalną diagnostykę, jak wyjdą błędy pomyślimy.
    Gofer3
    Level 3  
    znalazłem luźno wiszący czujnik MAP. Czy ktoś mógłby mi pomóc zlokalizować w którym miejscu w kolektorze ssącym powinien się on znajdować?
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Był nie dawno taki temat i uszkodzony był sterownik silnika
    Gofer3
    Level 3  
    od żony dowiedzialem się ze dzisiaj w samochodzie przez dwie godziny włączał sie alarm, cichł na chwile i znów zaczynał wyć. Był rowniez mechanik i nie wykryło mu sterownika. Stwierdził ze to alarm lub uwalony sterownik. Czy alarm jest w stanie odciąć sterownik czy to raczej uszkodzony sterownik moze powodowac takie objawy? Co myślicie?
    Bieda z nędzą
    Level 34  
    Na mojego nosa uwalony sterownik silnika, co typowe w V6 Vectry C, ale zobaczył bym jeszcze na błędy w CIM, BCM, UEC. Generalnie błędy Uxxxx . Albo Tech 2 i kontrola obecności modułu sterującego. Co nie jest wykryte, czy nie ma komunikatu "brak obowiązkowego ECU". To cholernie prosty w naprawie pojazd, tylko trzeba pomyśleć.
    decybel91
    Level 42  
    Wyrzucenie alarmu jest szybsze i łatwiejsze. Od tego zacznij.
    Gofer3
    Level 3  
    Opel Vectra C 2.8T - Mruga check, nie kręci, swieci kontrolka trakcji i immo, pu

Z lewej obecny z prawej nowy. Czy to będzie działać?

EDIT.
    Wywaliłem alarm, był on wpięty w instalację i nic nie odcinał, straciłem centralny z pilota, reszta bez zmian. Kontrolka alarmu to meta system HPB.
    Gofer3
    Level 3  
    Wymieniłem komputer bez programowania, pompa paliwa przestała świrować, mruga immobilaizer. Mam inny problem po przekręceniu stacyjki włączają się światła mijania, nie działają kierunkowskazy z manetki i awaryjne, swieci sie sport przez caly czas, nie dzialają przyciski zamykania oraz nie gaśnie mi podświetlenie pod sufitem. Cos uszkodzilem?
    Bieda z nędzą
    Level 34  
    Nie wiadome co uszkodziłeś. A może wiadome? Jak podstawiłeś inny sterownik silnika to z pewnością rozliczne moduły mają problem nieznanym identyfikatorem środowiska. Po prostu jeden obowiązkowy ECU jest dla nich obcy. Zapisany numer VIN transmitowany siecią CAN im się nie zgadza. Może być też uwalona sama sieć.
    Gofer3
    Level 3  
    Problem pojawił się przed podmianą sterownika, po wycięciu kontrolki alarmu.