Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S8 - kopia całej pamięci telefonu wraz z ustawieniami

04 Wrz 2019 10:46 225 15
  • Poziom 19  
    Cześć wszystkim.Mam spory znak zapytania nad głową odnośnie mojego Samsunga S8.Telefon musi iść na gwarancję (wypalony lcd) i pytanie brzmi następująco - czy można jakoś zrobić pełną kopię zapasową telefonu wraz z ustawieniami, zapisanymi ustawieniami zabezpieczeń (czytnik linii) itp tak żęby po przywróceniu do ustawień fabrycznych i przejściu kreatora (wiadomo wraz z kontem gmail) przywrócić telefon do stanu z przed wysyłki ?
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Wydaje mi się że SmartSwitch nie "sklonuje" całego telefonu a zachowa jedynie apki zdjęcia wiadomości itp.Chyba że się mylę.
  • Poziom 43  
    Klonuje kontakty, SMS, ustawienia (ale nie wszystkie, nie wiem jak z zabezpieczeniami) oraz zainstalowane aplikacje (ale bez ich ustawień, będą jak świeżo po instalacji) oraz zapisane pliki użytkownika na pamięci telefonu i na karcie pamięci.
  • Poziom 19  
    No właśnie czyli nadal nie ten trop.Potrzebuję całość sklonować.Coś a'la posektorowa kopia, lub dawniej nortonem robiło się ghosta partycji.
  • Poziom 43  
    To tylko rootem i aplikacją do zrzutu pamięci (o ile jest na ten model) co oczywiście pozbawi Cię gwarancji. Android od wersji bodajże 4 ileś tam, nie montuje pamięci jako dysk zewnętrzny więc o aplikacji na komputer też zapomnij.
  • Poziom 43  
    Jeśli SmartSwitch kopiuje ustawienia aplikacji, to nie ze wszystkich urządzeń (na Galaxy S5 mini nie mam takiej możliwości).
  • Poziom 24  
    helmud7543 napisał:
    (na Galaxy S5 mini nie mam takiej możliwości).
    Ten model lepiej działa z Kies3. Na S8 skopiujesz wszystko (nie wszystkie hasła zostaną przekopiowane) z wyjątkiem Whatsapp i bezpieczny folder (chyba jakoś tak to się nazywa). Te dwie rzeczy muszą mieć zrobiony osobny backup.
  • Poziom 43  
    Ok, przepraszam, po prostu miałem przesłankę żeby tak sądzić, w błąd nie miałem zamiaru wprowadzać.
  • Poziom 19  
    Root odpada bo inaczej nie było by sensu wysyłać telefonu na gwarancję.Zatem pozostaje jedynie ręczna kopia a to będzie niestety czasochłonne.Dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Nie wszystko.Ile się da zrobię kopię Smart Switchem ale najgorsze są ustawienia, hasła odciski etc.
  • Poziom 24  
    maciwi3 napisał:
    ustawienia, hasła odciski etc.
    Ustawienia się skopiują. Odciski to chyba logiczne, że nie będą skopiowane ze względów bezpieczeństwa Twoich danych. Poza tym nie wydaje mi się, aby to był problem ustawi je od nowa.