Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HP/mf 175NW - brudzi krawędzie kartek nie mogę zlokalizować przyczyny

04 Wrz 2019 11:16 363 5
  • Poziom 19  
    Mam taki problem, że kartki od pewnego czasu zaczęły się brudzić na krawędziach.. pomyślałem, stary toner pewnie - zaczyna sypać. Wymieniłem wszystkie 4, wyczyściłem szmatką wałek OPC, lekko przetarłem pas transferowy na ile było to możliwe bez rozkręcania urządzenia... nic. Wydruki jakie były takie są. Pomocy... Googlowałem, szukałem przyczyn, nic konkretnego nie znalazłem - dlatego proszę Was doświadczonych kolegów o pomoc.

Papier jest równomiernie brudzony, tak sam, w tych samych miejscach, tylko z czasem coraz bardziej.

HP/mf 175NW - brudzi krawędzie kartek nie mogę zlokalizować przyczyny HP/mf 175NW - brudzi krawędzie kartek nie mogę zlokalizować przyczyny
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Czarny bęben do wymiany.
  • Poziom 19  
    Tylko z tego co mi wiadomo w drukarce jest jeden wspólny bęben.
    Ktoś jeszcze potwierdzi przypuszczenia dotyczące bębna? Nie chciał bym niepotrzebnie kupować...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Bęben do wymiany, zobacz na powtarzanie się zabrudzeń i jaka jest średnica to da ci odpowiedź.
  • Poziom 19  
    Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Zamówiłem dziś bęben. Na szczęście do tego urządzenia można kupić niedrogo. Wcześniej miałem jakąś KonicęMinoltę którą kupiłem tanio a bęben kosztował ok. 700zł.. ;)
    Dlatego zanim kupiłem HP sprawdziłem ceny tonerów i bębna wcześniej.

Za kilka dni opiszę jak po wymianie.
  • Poziom 19  
    Bęben wymieniony - drukarka drukuje jak nowa. Dziękuję za pomoc.